Home Altcoin Yarılama etkisi: Litecoin değeri Bitcoin bazında ikiye katlayabilir
koinmedya_brave

Yarılama etkisi: Litecoin değeri Bitcoin bazında ikiye katlayabilir

Yarılama etkisi: Litecoin değeri Bitcoin bazında ikiye katlayabilir

0
“sportsbet”

Yarılanma etkisi: Litecoin değeri Bitcoin bazında ikiye katlayabilir. Litecoin Halving etkinliği yaklaştıkça, Litecoin’de saflar daha da sıklaşmaya başladı.


Litecoin değeri Bitcoin bazında fiyatını ikiye katlayabilir

 

Kripto para piyasaları yoğun bir gündem yaşamaya devam ediyor. Bitcoin halving etkinliğine 365 günden az bir süre kalmasının yanında, 18 Haziran da Facebook’un çıkarttığı kripto para olan GlobalCoin’in lansmanının yapılacak olması, bunlara ek olarak da Litecoin Halving etkinliğinin giderek yaklaşması, kripto severleri heyecanlandırmaya devam ediyor.

İlgili haber: Litecoin’de halving heyecanı ve LTC 4. sıraya yükseldi

bittrt_koinmedya

LTC halving etkinliği diğer iki gündem kadar büyük çaplı olmasa da, altcoinlerden para kazanmak isteyen yatırımcıların dikkatini bir hayli çekmiş durumda. Bunu sizlerde kripto para borsalarının kırmızıya boyandığı bugünde, LTC’nin hala yeşil ışık yakmasından anlayabilirsiniz.

Litecoin değeri Bitcoin bazında

Öncelikle yarılamanın mantığını anlamamız gerekiyor. Bildiğiniz gibi fiat para piyasalarında para basabilmek için, merkez bankanızda bastınız paraya teminat olarak gösterebileceğiniz yeterli altın stokuna sahip olmanız gerekmektedir. Ancak bu şekilde dengeli bir para birimine sahip olabilirsiniz. Kripto paralarda da bu denge sınırlı üretim ve Halving etkinlikleriyle gerçekleştiriliyor.

İlgili haber: Litecoin yarılama (halving) LC fiyatlarını arttırabilir

CoinMarketCap’te 4. Sırada bulunan Litecoin’deki yarılama etkinliğine sayılı günler kala, piyasalarda beklenti giderek artıyor. Tabi insanlarda yaptıkları teknik analizlerini kripto ekosisteminin diğer üyeleriyle paylaşıyor. Financial Survivalism’de yaptığı paylaşımda, LTC’nin 2015 Halving etkinliğinden bu yana süregelen fiyat hareketlerini analiz ederek, önümüzdeki 3 ay boyunca LTC’nin BTC karşısında yükselişe geçerek 0.0148 BTC seviyelerinden 0.0270 BTC seviyelerine kadar çıkacağını ön görüyor. Bu da LTC’nin yaklaşık olarak 250 dolar sınırına gelerek şu an ki fiyatını ikiye katlaması anlamına geliyor.

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

coinajans
Etiketler:
cryptopazar_koinmedya
0
0
0