Anasayfa Bitcoin Bitcoin fraktalı 20 bin doları işaret ediyor-yine de amannn dikkat!

Bitcoin fraktalı 20 bin doları işaret ediyor-yine de amannn dikkat!

Bitcoin fraktalı 20 bin doları işaret ediyor-yine de amannn dikkat!
0
koinmedya_googlenews

Bitcoin fraktalı 20 bin doları gösteriyor. Bitcoin marketlerinde görülen fiyat hareketi tamamen rastlantısal görünüyor. “Balinalar” ve “Kurumlar” olarak bilinen ve bir kaç tıkla her hangi bir dijital değerin çöküşüne neden olabilecek gruplarca kontrol ediliyor. Yine de bazıları bunun böyle olduğunu düşünmüyor. Gerçekten de bazıları bir kaç fraktal analiz kullanarak gelecekteki fiyat hareketini tahmin edebildi.


Filb Filb’e göre Bitcoin fraktalı 20 bin doları işaret ediyor

TradingView tarafından kısa süre önce yayınlanan bir yazıda analist Filb Filb Bitcoin’in bir süre önce 9,000$’ı geçme girişiminin, 6,000$’ı kırmayı denediği zamanın karbon kopyası olduğunu söyledi. Daha açık olmak gerekirse, BTC %61.8 ve %78.6 Fibonacci retracement seviyeleri arasında zıpladı. Daha sonra %78.6’yı kırıp geçerek 4.272’ye koştu. Filb’e göre eğer bu fiyat hareketini  mevcut duruma uygularsa Bitcoin gelecek haftalarda 18,700$’ı görebilir. Ve eğer şartlar kusursuz olursa daha da yükselme potansiyeli var.

koinmedya_bybit

https://twitter.com/filbfilb/status/1135134298628087808

Filb bunu bir şekilde şaka olarak yaptığını ve takipçilerinin “bariz nedenlerle bu grafiğe göre ticaret yapmamalarını” söyledi. Ancak Bitcoin’in kısa süre sonra 20,000$’ı görebileceğini doğrulayan başka bir fraktal olduğunu da sözlerine ekledi.

Bitcoin boğaları yorgun – Yatırımcılar dikkatli olmalı!

Bu haftanın başlarında “Crypto Kaleo”lakaplı analist, BTC’nin şu an bir fraktal gibi işlem gördüğünü açıkladı . Gerçekten de Mayıs ayı başlarında benzer düşüşler ve sıçramalarla bir fraktal gibi davrandı. Bu fraktal o kadar doğru ki, 8,000$’dan 8,900$’a doğru hareketin tahmin edilebilmesine yol açtı. Bu hareket pek çok düzenli takipçiyi ise gafil avladı.

Eğer fraktalın tamamı gerçekleşirse Mayıs başlarındaki hareketlerin tekrarlanacağı anlamına gelir. Ancak Kaleo’nun belirttiği gibi bu kez daha büyük zaman diliminde, dosdoğru 20,000$’a doğru gidebilir.

Analistlerden Bitcoin fiyat öngörüleri: 9000 doları kırabilir mi?

Gerçekten de yukarıdaki , açık bir parabolik paternde tutulan fraktal Bitcoin’in Temmuz’a kadar 20,000$’ı bulabileceğini gösteriyor. Ve daha sonra nispeten büyük, %20 ya da fazla bir düşüşe duyarlı görünüyor.  Özellikle BTC’nin her hangi bir geleneksel modelin aksine olarak gelecek 60 günde 20,000$’ı bulabileceği  absurd görünebilir. Fakat fraktal şimdiye kadar neredeyse tamamen doğruydu.

Yine de fraktal analizine şüpheyle yaklaşanlar var. Alex Krüger “üst üste binen fiyatlardaki korelasyona bakmanın (fraktal analizinde yapılan şey) yapay ilişkileri bulmakta harika bir yol olduğunu söylüyor.  Bunun grafikçiler ve finansçıların çok sık yaptığı bir hata olduğunu da ekliyor.

Dğerleri Bitcoin’in buradan net döngüleri izleyerek 20,000$’a rallisinin BTC’nin tarihi trendini etkin bir şekilde kırabileceğini söyleyip sonunda da bunun bir ironi olduğunu ekliyor.

kaynak

X