Home Kripto para Haber Borsa Haber Yargıç, Bitfinex’e Temmuz sonuna kadar süre tanıdı
koinmedya_brave

Yargıç, Bitfinex’e Temmuz sonuna kadar süre tanıdı

Yargıç, Bitfinex’e Temmuz sonuna kadar süre tanıdı

0
“sportsbet”

New York yüksek mahkemesinden yargıç, Bitfinex’e zaman tanıma kararı aldı ve Bitfinex’in diğer talepleri ile ilgili karar için tarih belirledi. Detayları sizin için derledik…


Yüksek Mahkeme’de Yargıç, Bitfinex’e Süre Tanıdı

Chepicap’ın haberine göre, dün Bitfinex ve Tether, New Yor Yüksek Mahkemesi yargıcı Joel M. Cohen’e New York Başsavcısı (NYAG) tarafından haklarında açılan soruşturmanın reddedilmesi için bir başvuru yaptılar. Kararın verileceği zamana kadar iki şirketten talep edilen belgeler için şirketlere zaman tanındı. Bitfinex yapmış olduğu açıklamada kendilerine sadece belgeleri toplamak için izin verildiğini ve soruşturmanın reddi için yapmış oldukları taleplerinin değerlendirilmesi için bir tarih belirlendiğini ifade ediyor.

Soruşturmada davanın reddi için yapılan talepte üç ana konu sıralanıyor. Bunlar kısaca şöyle: İlk olarak Bitfinex New York yargı sınırları içerisinde hiç müşteriye sahip bulunmuyor. İkinci olarak Tether bir menkul kıymet veya emtia olmadığı için Martin yasası onun için geçerli değil. Üçüncü olarak ise Martin Yasası yabancı bir varlığı belge üretmeye zorlayamaz.

Yargıç Bitfinex’in Taleblerini Kısmen Kabul Etti

Kararın zaman alacağını bilen Bitfinex, şirketlerden 23 Mayıs tarihine kadar teslim edilmesi beklenen belgelerle ilgili talebin derhal durdurulmasını istiyor.

bittrt_koinmedya

Yargıç Joel M. Cohen en azından bu ihtiyaçlara daha yakından bakmayı kabul etmiş gibi görünüyor. Soruşturmanın durdurulması ile ilgili talep ise 29 Temmuz tarihinde görüşülecek.

Bitfinex’ten yapılan açıklama ise şöyle:

“Bugün, New York Yüksek Mahkemesi (Ticari Bölümü) yargıcı Joel M. Cohen belge taleplerinin derhal durdurulması ile ilgili talebimizi kabul eden bir talimat verdi ve şirketlerden talep edilen bilgi ve dokümanları New York’ta bulunan şirketler üzerinden şahsa bağlı yetkinin var olup olmadığına göre sınırlandırdı. Diğer tüm dokümanların talebini durdurdu. Yargıç Cohen soruşturmanın reddi ile ilgili talebimizi değerlendirmek üzere 29 Temmuz 2019 tarihine gün verdi.”

Bahse konu açıklama Bitfinex’in kendilerine karşı yapılan mesnetsiz ve gerçekten saptırılmış iddialarla ilgili kendilerini savunmaya devam edecekleri sözünü vererek sonlanıyor. Haklarındaki soruşturma reddedilir mi dersiniz? Tüm güncel haberler için KoinMedya’yı takip etmeye devam edin…

Kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

coinajans
cryptopazar_koinmedya
0
0
0