Home Bitcoin Bitcoin 8000 doların altında soluklanıyor – BTC için sırada ne var?

Bitcoin 8000 doların altında soluklanıyor – BTC için sırada ne var?

Bitcoin 8000 doların altında soluklanıyor – BTC için sırada ne var?

0
“sportsbet”

Şu an Bitcoin 8000 doların altında soluklanıyor. Dün 8,300 dolara kadar çıktıktan sonra gelen bir satış baskısı O’nu, kısa süre önce oluşan yukarı yönlü momentumunu tehlikeye atarak 7000 dolar bölgesine çekilmeye zorladı.


Buna rağmen kriptonun 1 haftalık zaman periyodunda görünümüne baktığında bir analist Bitcoin’in fiyat hareketini “hayranlık verici” olarak tanımlıyor. Ki bu, daha fazla kazanımın eli kulağında olduğu anlamına gelebilir.

Yalanlama: eBay kripto para ödemelerini kabul edeceği söylentilerini reddetti

Dirençle karşılaşan Bitcoin 8000 doların altında soluklanıyor

Yazı hazırlandığı esnada Bitcoin CoinMarketCap’ta 7934 dolardan işlem görüyordu.

24 saatlik periyodda BTC nispeten büyük seviyede volatiliteye uğradı. Dün hızlı bir şekilde 7,700 dolardan 8,300 dolara çıktıktan sonra burada ciddi bir dirençle karşılaştı ve bu direnç O’nu mevcut fiyatına geri gönderdi.

SEC, Bitwise Bitcoin ETF kararını tekrar erteledi

Son geri çekilmeye rağmen şunu not etmek önemli: Bitcoin hala ciddi bir yükseliş eğiliminde ve muhtemelen mevcut seviyesi civarında yeni bir destek oluşturarak yukarı yönlü momentumuna devam edecek.

Twitter’de DonAlt isimli popüler bir kripto analisti 1 haftalık grafiği değerlendirerek Bitcoin’in fiyat hareketi hakkındaki görüşlerini paylaştı. Kriptonun “hayranlık verici” olduğunu belirten analist, kendisinin direnç seviyesinde satmaktansa destek seviyesinde almayı tercih ettiğini söyledi. Yani yakın gelecekte daha da yükseleceğini düşündüğünün sinyallerini verdi.

Ripple fiyatı artarken XRP short işlemleri de artıyor

“BTC haftalık güncellemesi: Çok beklenen 6000 seviyesini kırdıktan sonra BTC hala hayranlık verici görünüyor. Trend, momentum ve algı açık bir şekilde boğaların hakimiyetini işaret ediyor. Bir dirençle karşılaştığı ve geri çekilme olduğu söylenebilir. Direnç seviyesinde satmaktansa destek seviyesinde almayı tercih ederim.”

Bitcoin’in yukarı momentumu yeni bir “tüm zamanların en yükseği” getirir mi?

Her ne kadar yeni başlayan bu yukarı yönlü trendin uzun soluklu bir boğa koşusunun erken safhası olup olmadığı belirsizliğini korusa da şu açık ki, 3,200 dolara kadar inen dirençli ayı sezonu bitti.

Yakın gelecekte kriptonun önemli bir alış baskısıyla karşılaşacağı ve nihayetinde sonraki parabolik koşuya neden olacağı kuvvetli bir ihtimal.

Josh Rager isimli bir başka popüler Twitter kripto analisti kısa süre önce bir tweetinde bu ihtimali tartışmaya açtı. Ve gelecek yıllarda eğer önceki yıllarda görülen market döngüsü tekrarlarsa BTC’nin 78,500 doları görebileceğini söyledi.

Her ne kadar şu an Bitcoin için 78,500 dolar uzak görünse de kriptonun yaptığı zirvelerle dünyayı ilk kez şok edişi olmaz.

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

Etiketler:
0
0
0