Anasayfa Kripto para Haber Coinbase artık Türkiye’de de hizmet verecek
koinmedya_brave

Coinbase artık Türkiye’de de hizmet verecek

Coinbase artık Türkiye’de de hizmet verecek
0

Coinbase artık Türkiye’de de hizmet vermeye başlıyor. Borsanın blogundan yapılan duyuruya göre, aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 100 ülkede hizmet vermeye başlıyor.


Coinbase artık Türkiye’de de hizmete başlıyor

Coinbase 100’den fazla ülkeye yayılıyor. Kullanıcılar, bu ülkelerin 50 tanesinde sadece kripto paralar arasında işlem olurken, 85 tanesinde hem kripto paralar arasında hem de borsanın stabilcoin’i USDC ile işlemler gerçekleştirebilecek.

USDC gibi stabilcoinlerin nakit paraya göre avantajı oldukça çoktur. Stabilcoinler kolayca transfer edilebilir, çoğu merkezsiz uygulamalarda kullanılabilir, kendi özel cüzdanınızda güvenle saklanabilir. Coinbase bir konunun altını çiziyor, o da, diğer stabilcoinlerden farklı olarak, USDC bire bir 1 Dolar ile paritelenmiştir. Buraya tıklayarak bu konuda ne kadar şeffaf olduklarını görebilirsiniz.
An itibariyle şirketten yapılan açıklamaya göre, 300 milyonu aşkın USD Coin’in dolaşımda olduğu ifade edildi. Bu yüzden, USD Coin’in daha açık ekonomik sistem kurma yolunda önemli bir adım olduğu belirtiliyor.
Stabilcoinler, sadece kripto ticareti yapan herkes için bir nevi kurtarıcı durumunda değil, aynı zamanda ülkemizdeki gibi yüksek enflasyon yaşanan ülkelerde halkın zenginliğinin silinmesinin önüne geçmektedir..
Bu adım şüphesiz Coinbase için bir dönüm noktası niteliğinde. Bundan bir yıl önce borsa sadece 32 ülkeye hizmet verebiliyordu. Son 12 ay içerisinde iyi organize olarak bugün 103 ülkeye açılmanın haklı gururunu yaşıyorlar. Bunlardan 50 tanesi bugün eklendi.
Bugünden itibaren aşağıdaki ülkelerdeki kripto para kullanıcıları Coinbase yada Coinbase Pro hesabı açabilirler.

Angola, Ermenistan, Aruba, Bahamalar, Bahreyn, Barbados, Benin, Bermuda, Botsvana, Brezilya, İngiliz Virgin Adaları, Brunei, Kamerun, Cayman Adaları, Kosta Rika, Curaçao, Dominik Cumhuriyeti, Ekvador, El Salvador, Gana, Guatemala, Honduras, Jamaika, Ürdün, Kazakistan, Kenya, Kuveyt, Kırgızistan, Makao, Maldivler, Mauritius, Moğolistan, Karadağ, Namibya, Nepal, Nikaragua, Umman, Panama, Paraguay, Ruanda, Sırbistan, Güney Afrika, Tayvan, Trinidad ve Tobago, Tunus, Türkiye , Uganda, Uruguay, Özbekistan, Zambiya

koinmedya_brave
X