Anasayfa Bitcoin Kanada’dan Bitcoin madenciliği için önemli adım.
koinmedya_brave

Kanada’dan Bitcoin madenciliği için önemli adım.

Kanada’dan Bitcoin madenciliği için önemli adım.
0

Kanada’dan Bitcoin madenciliği için önemli bir destek haberi var. Kanada’nın Quebec eyaleti, Bitcoin ve kripto madenciliğine elektrik desteğinde bulunacak.


Kanada’dan Bitcoin madenciliği için destek

Bitcoin ve kripto paralara madenciliği için belli bir miktar enerji tüketimine ihtiyaç duyulmaktadır. Hem madencilik yapan donanımın çalışması için hem de bu donanımın soğutulması için enerji harcanmaktadır. Bu nedenle iklimi daha serin olan bölgeler, madencilik konusunda daha elverişlidir.

Kanada, iklim koşulları açısından Bitcoin ve kripto para madenciliğe elverişli bir ülkedir. Kanada’nın Quebec eyaleti yöneticileri, iklim avantajının da ötesine giderek madencilik sektörü için 300MW’lik enerji kotası ayırmayı kararlaştırdı. Quebec, kripto madenciliği için bir destinasyon olma hedefine yönelik yeni politikalar da geliştirmeyi planlıyor.

Quebec’te görevli David Vincent, Kanada’nın madencilik konusunda karşılaştırmalı üstünlüğe sahip bir ülke olduğunu vurguluyor. Quebec’in bu kararının zamanlamasının ise iyi bir tercih olduğunu değerlendiriyor. Bitcoin ve kripto para piyasaları, uzun dönemdir ekonomik bir kriz ile boğuşmaktaydı. Bu krizin bittiğine dair emarelerin görünmeye başladığı bu dönemde Quebec, uluslararası yatırımcıları çekmek adına akıllı bir adım attı.

Kanada’nın Quebec eyaletinde böyle bir adımın atılması, Bitcoin ve kripto para piyasalarının geleceğine olan güveni yansıtıyor.

Aşağıdaki haber başlıkları ilginizi çekebilir:

Milyarder Warren Buffett Bitcoin eleştirilerine devam ediyor.

Bitcon 6500 dolara ulaşmadan önce aşağı yönlü düzeltme yapabilir?

Mayıs ayında Ethereum’u kaçtan alıp kaça satalım?

 Not: Bu yazı yatırım tavsiyesinde bulunmamaktadır. Bilgilendirme amaçlıdır.

Kaynak

koinmedya_brave
X