Anasayfa Altcoin Bitcoin borsası Bitfinex soğuk cüzdanlarında Ethereum miktarı yarı yarıya düştü

Bitcoin borsası Bitfinex soğuk cüzdanlarında Ethereum miktarı yarı yarıya düştü

Bitcoin borsası Bitfinex soğuk cüzdanlarında Ethereum miktarı yarı yarıya düştü
0
koinmedya_googlenews

Bitcoin borsası Bitfinex soğuk cüzdanlarında Ethereum miktarı yarıya düştü! New York Başsavcısı (NYAG) tarafından yapılan soruşturmanın merkezinde yer alan Bitfinex Borsası’nda neler oluyor? Bitfinex’te, sadece Ethereum miktarında düşüş görülmüyor, aynı zmanda çok büyük miktarlarda Bitcoin fonları borsadan taşındı.

Bitcoin borsası Bitfinex soğuk cüzdanlarında Ethereum ve Bitcoin miktarında büyük düşüş!

Bitfinex Borsası’na ait soğuk cüzdanlarda tutulan Ethereum’larda yaklaşık % 50 oranında bir düşüş görüldü. Bu düşüş Twitter kullanıcısı Andrew Rennhack tarafından gündeme getirildi.

Rennhack’e göre, yaklaşık 150 milyon dolar değerinde 800.000 ETH soğuk cüzdanlardan taşındı ve geriye yaklaşık 180 milyon dolarlık 1,1 milyon ETH kaldı.

koinmedya_brave

Aslında Bitfinex, 25 Nisan’dan bu yana fon taşıyor. Bu da NewYork Savcılığı’nın Bitfinex/Tether krizi ile ilgili soruşturmayı duyurmasıyla aynı tarihe denk geliyor. (Bitfinex ve Tether, 850 milyon dolarlık zararı kapatmak için USDT basmakla suçlandı.)

(bknz: Kripto para borsaları Tether (USDT)’ı listeden çıkarmalı mı?)

O tarihe kadar, soğuk cüzdanlarda toplam 2.139.506 ETH bulunuyorken, şu anda cüzdanlarda bu fonların yaklaşık % 50’si kaldı.

Bitcoin borsası Bitfinex soğuk cüzdanlarında Ethereum

Bitfinex’te çok büyük miktarlarda Bitcoin transferi gerçekleştirildi!

Bu durumdan sadece Ethereum’un etkilenmediğini belirtmekte fayda var. Borsa’nın Bitcoin fonlarında da düşüş görülüyor. Bitcoin borsası Bitfinex, soğuk cüzdanlarında Ethereum ile birlikte Bitcoin fonlarında düşüş görüldü.

Geçtiğimiz günlerde borsadan çok büyük miktarlarda Bitcoin çıkışı yapıldı. Öyle ki; Bitfinex’te, 89 milyon dolarlık Bitcoin’in borsadan transfer edilmesinden sadece üç gün sonra, 67 milyon dolar değerinde Bitcoin transferi daha gerçekleşti. (bknz: Bitfinex’den kaçış devam ediyor, 700.000 Ethereum ve 17.000 Bitcoin daha borsayı terk etti)

Bitcoin dün piyasadaki yükselişin ardından, Bitfinex’te 6.000 $ ‘ın üzerinde işlem görürken, diğer borsalarda 5.700 $ civarında işlem görüyordu.

(bknz: Büyük ralli tam gaz devam ediyor – Bitcoin 5800 dolar seviyesini aştı)

Yazımız yayına hazırlanırken, Bitcoin % 2,55’lik bir artışla 5.829,59 $ ‘dan işlem görüyor.

Kaynak

Ayrıca bknz:

Bitcoin balinaları yine harekete geçti: 211 milyon dolarlık Bitcoin işlemi gerçekleşti!

Cosmos ATOM nedir ve 15. sıraya nasıl bu kadar hızlı yükselebildi?

X