Home Kriptopara Haber Hukuki Haber Şili hükümeti, kripto para düzenlemesini meclise gönderecek

Şili hükümeti, kripto para düzenlemesini meclise gönderecek

Şili hükümeti, kripto para düzenlemesini meclise gönderecek

0
“sportsbet”

Şili hükümeti, kripto para düzenlemesini kongreye göndereceğini duyurdu. Açıklama Şili Maliye Bakanı Felipe Larrain’den geldi. Meclise gönderilecek yasa taslağında finans, teknoloji ve kripto paralar ile ilgili konular bulunuyor.


Şili hükümeti, kripto para düzenlemesini meclis onayına sunuyor

Şili Maliye Bakanı Felipe Larrain, kripto para yasa taslağını kongreye göndereceklerini açıklarken, bu adımın bir dizi gereklilikten dolayı atıldığını söyledi. Larrain’e göre kripto parayla bağlantılı olarak değişen ticaret türleri, bu piyasanın yasayla düzenlenmesi konusundaki gereklilikler ve finansal piyasalar ile kullanıcılara sunduğu riskler, bu yasa taslağının ortaya çıkmasında etkili olan ana sebeplerdir.

Şili haber sitesi AhoraNoticias, Larrain’in söz konusu yasa taslağının bu yıl içinde kongreden geçeceğine emin olduğu yönündeki açıklamasına yer verdi. Şili’li ekonomist Larrain, daha önce kongreden kripto piyasası ile ilgili geçen benzer yasaları dayanak gösteriyor. Larrain ayrıca “bu platformları yasayla düzenlemek, kara para aklama veya terör finansmanı gibi risklerin bir kısmının azaltılmasına yardımcı olacaktır” diye konuştu.

Şili Maliye Bakanı ayrıca kripto para düzenlemesi ile ilgili iyimser görüşlerde de bulundu. Larrain’e göre söz konusu yasa taslağı aynı zamanda kripto para platformlarının faaliyet gösterdiği hukuki kesinliği de artıracaktır.

Bu gelişme Latin Amerika’da kripto paraların benimsenmesi yönündeki adımlara bir yenisini daha eklemiş oldu.

Kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

0
0
0