Home Bitcoin İddia: Bitcoin 20 yıl içerisinde 98 milyon dolar olacak

İddia: Bitcoin 20 yıl içerisinde 98 milyon dolar olacak

İddia: Bitcoin 20 yıl içerisinde 98 milyon dolar olacak

0

Bitcoin 20 yıl içerisinde 98 milyon dolar olabilir mi? Bitcoin’in hak ettiği değerin çok çok altında işlem gördüğünü söyleyen bir kripto para analisti, Bitcoin’in 20 yıl içerisinde 98 milyon dolar değerine ulaşacağını iddia ediyor ve bu iddialarını dayandırdığı gerekçeleri bir tweet dizisi ile açıklıyor. 

Bitcoin 20 yıl içerisinde 98 milyon dolar olabilir mi?

Bir kripto para analistine göre, Bitcoin, şu anda olması gerekenin çok altında işlem görüyor. Fakat analist, dünyanın bir numaralı kripto parası olan Bitcoin’in gelecekte inanılmaz bir yükseliş döngüsüne gireceğini iddia ediyor ve “Bitcoin 20 yıl içerisinde 98 milyon dolar değerine ulaşacak” diyor.

(bknz: Bitcoin boğa koşusunun başlayacağı kritik direnç hattı neresi?)

koinmedya_brave

Moon Capital olarak bilinen bu analist, Twitter üzerinden, Bitcoin’in 10 ila 20 yıl içinde 98 milyon dolara kadar yükselebileceğini iddia ederek oldukça ütopik bir tahminde bulunuyor.

Bu tahminini dayandırdığı gerekçeleri ise grafikler içeren bir dizi tweet ile açıklıyor. Analist, 2020’de gerçekleşmesi beklenen halving ile kazılan Bitcoin başına verilen ödülün yarıya indirilecek olmasını, Bitcoin’in yükseleceğinin işaretlerinden birisi olarak görüyor.

(bknz: Bitcoin fiyat döngüleri arasındaki büyük benzerlik neye işaret ediyor?)

Ayrıca toplam 21 milyon adet olarak belirlenen Bitcoin’lerin 17.64 milyonu madencilik faaliyetleri sonucunda çıkarıldı. Hala çıkarılmayı bekleyen  yaklaşık 3 buçuk milyon Bitcoin var. Analiste göre, çıkarılmayı bekleyen Bitcoin sayısının azalması da fiyatın yükselmesi üzerinde oldukça etkili olacak.

Ayrıca birçok kategoride altın ve fiat parayla Bitcoin’in karşılaştırıldığı bir grafik paylaşıyor. Ve grafik doğrultusunda analist, Bitcoin’in şu ana kadar yaratılan en iyi para olduğunu iddia ediyor.

(bknz: Michael Nye: Bitcoin bir daha asla 4000 doları görmeyecek!)

Bitcoin, yazımız yayına hazırlanırken 5.100 dolar civarında işlem görüyor ve son 24 saatte % 0.68’lik küçük bir kazanım elde etti ve toplam piyasa değeri yaklaşık 89 milyar dolar oldu.

(bknz: Bitcoin 3000 dolara düşecek söylemleri yeniden gündemde)

Bitcoin genel olarak hafta boyunca yukarı yönlü bir seyir izledi. 4.894 dolara düşmeden önce, 10 Nisan’da Bitcoin’i 5.450 dolara taşıyan bir yükseliş dalgası geldi. Fakat ardından Bitcoin tekrar toparlandı ve 5.000 doların üzerinde kalmayı başardı.

(bknz: 2019’da ilk 10’a girmeye aday 3 kripto para)

Kaynak

Paylaşarak destek ol !!!
error
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial