Home Kriptopara Haber IMF Başkanı Lagarde: Kripto paralar sistemi sarsıyor

IMF Başkanı Lagarde: Kripto paralar sistemi sarsıyor

IMF Başkanı Lagarde: Kripto paralar sistemi sarsıyor

0

“Kripto paralar sistemi sarsıyor” Bu sözler IMF Başkanı Lagarde’a ait. IMF geleneksel sistemin başat aktörlerinden ve kripto paraların yükselişinden en çok rahatsızlık duyanların başında geliyor.


IMF: Kripto Paralar Sistemi Sarsıyor

IMF Başkanı Lagarde geçenlerde CNBC’e verdiği mülakatta ilginç konulara değindi. Lagarde’a göre dağıtık defter sistematiğini takip eden varlıklar ve girişim grupları mevcut finans sektörüne hatırı sayılır etki bırakmaya başlamış durumda. Lagarde doğrudan dağıtık defter kayıt sistemi tutanlar olarak tanımladığı sektör oyuncularına sonradan “Siz isterseniz kripto varlık, para ya da her ne diyorsanız” diye devam etti.

koinmedya_brave

Lagarde ve başında bulunduğu IMF kurumu her ne kadar kripto paralara karşı olsa da kimi konularda haklılar. Lagarde yatırımcıların bu sektöre güvenebilmesi için kripto varlıkların ve sektörün diğer bileşenlerinin acilen düzenlenmesi gerektiğini iddia ediyor. Bu konuda tamamen haklı.

Lagarde’a göre düzenlenmemiş bir alana kaydırılacak olan yüksek sermaye birikimi devamında düzensizliği ve kargaşayı getirir. Küresel düzende ihtiyacımız olan tek şey stabilite, yani dinginlik ve öngörülebilirlik. Kripto para piyasası yeterince düzenlenmeden aktif olarak büyüme oranları sağlarsa bu ilerisi için sorun oluşturabilir.

İşin ilginci Dünya’nın en büyük firmalarından bazıları kripto para sektörü ile ilgili hizmetler sunma arefesinde. Facebook whatsapp üzerinden tanımlı olacak kripto para için 1 milyar dolarlık fon arayışını çıktı bile. Skype’ın sınır ötesi ödemeler için Ripple XRP ile işbirliğine gideceği söylentileri var. Keza IBM’nin Stellar ile giriştiği ortaklık, Wolksvagen’in IOTA üzerinden yürüttüğü işler de biliniyor.

Kripto paralar hakkında daha fazlası için Tıklayın

Kaynak

Paylaşarak destek ol !!!
error
Etiketler:
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial