pawnhub_koinmedya
Anasayfa Bitcoin Brian Kelly: CBOE Bitcoin vadelilerinden vazgeçmesi dibin bulunduğunu gösteriyor

Brian Kelly: CBOE Bitcoin vadelilerinden vazgeçmesi dibin bulunduğunu gösteriyor

Brian Kelly: CBOE Bitcoin vadelilerinden vazgeçmesi dibin bulunduğunu gösteriyor
0
koinmedya_googlenews

Son gelişme olarak duyurulan CBOE Bitcoin vadelilerinden vazgeçmesi haberinin Bitcoin’e etkilerinin ne olacağı ile ilgili bilgileri sizin için derledik. İyimser yaklaşım biraz zorlama bir yorum mu yoksa kurumsalların girişindeki yavaş ilerleminin sonucu mu? Devamı makalemizde…


CBOE Bitcoin vadelilerinden vazgeçmesi dibin bulunduğunu mu gösteriyor?

Kripto para yatırımcısı Brian Kelly, Chicago Kurulu Opsiyon Borsası(CBOE) tarafından bitcoin vadeli işlemlerinin düşürülmesine yönelik kararın, bitcoin tarihinde, kripto para piyasalarındaki en uzun düşüşünün sonunda artık tabanı bulduğunu işaret eden bir dönüm noktasını temsil ettiğine inanıyor.

BKCM Kurucusu: CBOE’nin Çıkışı Bitcoin Ayı Piyasasının “Tükendiğini” Gösteriyor

BKCM Dijital Varlık Fonu kurucusu ve CEO’su, Salı günü CNBC’de yayınlanan Fast Money programında konuştu ve 2018 Aralık ayından itibaren bitcoin’de gelişme ve piyasa hassasiyeti gördüğünü ve bunun ayı piyasasının “tükendiğinin” kanıtı olduğunu ifade ediyor.

koinmedya_brave

CCN kısa bir süre önce CBOE’nin bitcoin vadeli işlem sözleşmesini sona erdirdiğini bildirmişti ve daha önce Mart ayında XBT vadeli işlem sözleşmelerinin durdurulmasına karar verdiğini açıklamıştı. Açıklamanın ardından, önde gelen yatırımcılardan Mark Dow, yüksek likidite rakamlarının kurumsal yatırımın gerçekten bitcoine girdiğine inanmayı zorlaştırdığını ifade ediyor.

Kurumsal Yatırımcının Girişi

Fast Money panelinde konuşan Kelly, değişen temelleri içeren benzersiz faktör karışımının bitcoinin bir yıldan fazla bir süredir devam eden uzun ayı piyasasını kırmak için harekete hazır olma olasılığını yükselttiğini ifade ediyor.

Kelly şunları söylüyor:

“Buna tekrar dönüp bakabileceğimizi düşünüyorum ve bunun bir taban olduğunu söylüyorum. Aralık ayındaki düşüşten itibaren gerçekleşen birkaç şey var. Temel faktörlerde gelişme olduğunu görüyoruz. Sanırım perakende işlemciler tükendi. Satıcıların tükeniyor olduğunu ve kurumsalların geldiğini görmeye başlıyorsunuz. Bağlılık, 2. çeyrekte ortaya çıkan bir katalizördür. Tüm bu şeylerin bir araya geldiğini düşünüyorum ve geriye bakıp şunu söyleyebiliriz: ‘Bunun 3000 dolarlık bitcoin almak için harika bir yer olduğunu biliyorsunuz.’”

Kağıt üzerinde bu kulağa hoş gelse de bu hipotezde küçük bir problem var. CBOE Aralık 2017’de bitcoin vadeli işlem sözleşmelerini piyasaya sürdüğü zaman kurumsal yatırımcıda beklenen yükselme olmadı. Aslında Mard Down’un bitcoin likiditesi ile ilgili değerlendirmesi daha yakın bir değerlendirme ki bu değerlendirme beklenen giriş akımı ile ne olacağı ve bunun bitcoine ne getireceği ile ilgili artan sorularla ilgili.

Bu zor soru karşısında Kelly, kurumsal girişin “beklediğimizden çok daha yavaş” olduğunu ancak bunun tek başına resmin bütününü görmeyi sağlamadığını ifade ediyor.

Kaynak

Etiketler:
X