pawnhub_koinmedya
Anasayfa Bitcoin Bitcoin 2019’da işte bu yüzden yükselecek

Bitcoin 2019’da işte bu yüzden yükselecek

Bitcoin 2019’da işte bu yüzden yükselecek
0
koinmedya_googlenews

Bitcoin 2019’da işte bu yüzden yükselecek? Neden mi? Çünkü artık şartlar değişti. Sert geçen 2018 kışının ardından artık kimse çok emin konuşamıyor. Çünkü 2018 yılında sürekli iyimser mesaj verenlerin sonra nasıl mahcup olduklarını gördük. Ancak 2019 farklı dinamiklere sahip.


Bitcoin 2019’da işte bu yüzden yükselecek

2018’de piyasaların çökmesi kaçınılmazdı. Çünkü 2017 ikinci yarısı yoğun bir FOMO yaşandı ve piyasalar 2018 yılını külliyen düzeltmeye adadı. %85 oranında geri çekilen piyasalar tarihin en uzun ayı piyasası rekorunu da kırmış oldu. Bu yüzden rahatlıkla söyleyebiliriz ki; 2018 yılında sektöre giren bir yatırımcı, bu sektörün verebileceği acıları tamamını bilfiil yaşadı.

koinmedya_brave

Şimdi geldik 2019’a ve görünüm biraz olsun iyimserleşti. Altcoinlerin yükselmeye başlaması ve Bitcoin hakimiyet oranının %51’in altına sarkması güzel gelişmelerdendi. Şimdi artık birçok yatırımcı Bitcoin’in 2019’da yükseleceğini gönül rahatlığı ile dile getirebiliyorlar.

Genel olarak dile getirilen görüş kripto para sektörü nekahet döneminin artık bitmek üzere olduğu. Geçtiğimiz yıl sektörü fırtınalardan fırtınalara sürükleyen etmenler artık birer birer yok oluyor. Ayakta kalanlar ise silinmek üzere.

İyimserlik abidesi olarak arz-ı endam etmeye alışkın olan Tom Lee makroekonomik verilerin bu yılın sonu için oldukça olumlu olduğunu dile getiriyor. Geçtiğimiz yılı etkisi altına alan dolar destabilizasyonu ve Çin ile Abd’nin aralarındaki olası ticaret savaşları belirsizliğin sürmesine sebep oluyordu. Şu an global veriler daha sakinleşmiş görünüyor.

Bu yılın getirilerinden birisi de blockchain teknolojisinin JP Morgan, Mizuho Bank, Santander ve daha bir çok bankanın radarına girmiş olması. Blockchain ikiz kardeşi olan kripto paralardan ayrı düşünülemeyecek kadar rafine bir teknoloji. Bu yüzden blockchain teknolojisine duyulan ilgi kendiliğinden kripto paralara da kaymış olacak.

Lee’ye göre eknomosi kötüye giden ülkelerin kripto paranın stabilize edici etkilerine sığınmaktan başka çareleri yok. Venezuela ve İran örneğinde olduğu gibi hiç beklenmedik ülkelerin kapılarını bu teknolojiye açtıklarını görüyoruz.

6 Aylık Bitcoin Analizi

Bitcoin 2019’da işte

Grafikten de görülebileceği üzere Bitcoin Aralık 2018’in ikinci yarısından bu yana yatay seyirde devam ediyor. Son haftalardaki yükseliş ise kimilerince tatmin edici olmaktan uzak. Lakin ne var ki fiyat hakim destek hattına yaklaşıyor. Fiyat bu hatta 3 kere dokunmayı başardı. Destek ve direnç hatları doğal bir cazibe merkezi oluşturur. Fiyat bir şekilde orayı test etmek ister. Bu yüzden fiyatın kısa vadede o dirence doğru uzanacağını düşünüyoruz.

İşte bu noktada en kritik sorun direnç hattını kırıp kıramayacağı sorunu. Eğer kırmayı ve üzerinde günlük mum kapatmayı başarırsa hedef grafikte görünüyor. 5866 dolara kadar yükselmesi olası. Peki ya kıramazsa? İşte o zaman son 3 aydır devam ettirmekte olduğu yatay seyre geri dönecektir ve ihtimal bir 3 ay daha bu şekilde gidebilir. Yani yılın ilk 6 ayını bu bantta tamamlayabiliriz.

Piyasa dinamikleri genel itibariyle olumlu olsa da bu kritik direnç hattının kırılması çok önem arz ediyor. Umarız bir an önce kırılır ve 3000’li sayıları bir daha görmemecesine yukarılara doğru uzaklaşır gideriz.

Bitcoin hakkında daha fazlası için Tıklayın

Etiketler:
X