Home Altcoin Altcoin sezonu başladı! İşte şaha kalkan 10 kripto para

Altcoin sezonu başladı! İşte şaha kalkan 10 kripto para

Altcoin sezonu başladı! İşte şaha kalkan 10 kripto para

brave
0

Altcoin sezonu başladı. Koinmedya ailesi olarak son bir haftadır sıklıkla altcoin sezonunun başlamak üzere olduğuna dair haberler yapıyoruz.


Altcoin Sezonu Başladı

Bugün sabah saatlerinde siz değerli okuyucularımızla buluşturduğumuz “Google aramaları” haberimizde de görebileceğiniz üzere kripto paralar olan ilgi artıyor. Hatta Google Trends verilerine göre internet üzerinden yapılan aramalar ilk kez 2017 boğa sezonu seviyelerine kadar yükseldi.

Mati Greenspan: Google aramalarında Altcoinler Bitcoin’in önüne geçti

Altcoin sezonunun etkilerini Bitcoin neredeyse kımıltısız ilerlerken pump yapan kripto paralara bakarak da görebiliriz. İşte son 1 haftada en büyük 100 kripto para içinde en çok değer kazanan 10 altcoin.

Altcoin sezonu başladı

  • Crypto.com Chain – % 433

Crypto.com Chain (CRO) Hong-Kong merkezli bir proje. Ana hedeflerinden birisi ise Dünya çapında kripto paraların en üst düzeyde benimsenmesini sağlamak. CRO 4 kat yükselerek bu haftaya damgasını vurdu. Yükselişte proje yöneticilerinin son 1 haftada yaptığı duyuruların da büyük payı var. Ayrıca CRO’nun bu hafta içinde Endonezya’nın en büyük kripto borsası Indodax’da listelendi.

  • MaxiMine Coin – %66.17

Yazı yayına hazırlanırken coinmarketcap sıralamasında 82.sırada yer alan MaxiMine Coin (MXM) bir haftada 3’te 2 oranında kar verdi. MaxiMine adından da anlaşılabileceği gibi madencilik sektörüne odaklanlanıyor. Singapur merkezli proje bulut tabanlı havuz madenciliği hizmeti veriyor. Bu haftaki yükselişlerinin arkasında ise hash tabanlı borsa uygulamasını yürürlüğe koymalarının büyük etkisi var.

  • Wanchain – %47.45

Wanchain (WAN) dijital varlıkları birbirine bağlamak suretiyle büyük finansal piyasa kurmaya çalışıyor. Proje son 1 haftada yarıya yakın yükseldi. Wan’ın bu haftaki yükselişinde ise WAN Staking Pilot’a geçmesinin büyük etkisi var.

  • WAX – %36.58

Worldwide Asset eXchange (WAX) projesinin ana hedef kitlesi 400 milyonun üzerindeki online oyun kullanıcıları. WAX son günlerde Z1BR ile stratejik bir ortaklığa imza attı. Buna ilaveten proje yöneticileri hafta içinde 10.000 WAX’lık giveaway düzenleyeceklerini duyurdular. WAX’ın şu aralar 0.06 dolardan işlem gördüğünü de hatırlatalım.

  • KuCoin Shares – %30.83

KuCoin Shares (KCS) KuCoin borsasının kendi tokeni. KuCoin geçenlerde (Binance’ın izinden giderek) ilk ICO satışını gerçekleştireceğini duyurmuştu. Talihli coin ise Ankr Network (ANKR) olarak seçildi. ICO’ya katılım yalnızca KCS üzerinden gerçekleşeceği üçün token fiyatı artmış oldu.

  • GXChain – %30

GXChain (GSX) araç finansmanı ve ağ merkezli krediler için merkeziyetsiz veri değişim çözümleri sunar. Proje bu hafta KuCoin’e benzer bir şekilde %30 büyüme başardı. GSX 1 Mart ile 20 Mart tarihleri arasında tertiplenecek bir AirDrop etkinliği duyurmuştu. Aynı zaman zarfında bir yarışma düzenleyerek birinciye 0.8 BTC ve 30.000 PPS vermeyi vaadettiler.

 Cryto. com – %23.11

Crypto.com (MCO) sıklıkla karıştırılsa da Crypto.com Chain (CRO)’dan farklı bir proje. MCO esasen bir ödeme platformu. VISA ağı aracılığıyla müşterilerin kripto harcamasını ve borç almasını sağlayan bir ödeme aracı diyebiliriz. İsviçre merkezli proje bu hafta %23’lük yükselişe imza attı.

  • Stellar – %22.64

Stellar (XLM) büyük coinler arasında haftaya damgasını vuran yegane kripto para oldu. Coinbase Pro’da eklenmeden 3 gün önce yükselişe başlayan proje haber ile yükselişini taçlandırdı ve bu hafta yatırımcısına %22 kâr bıraktı. Stellar bu hafta, oyuncakları hatırlatan o bildiğimiz roket logosundan kurtulup daha modern bir tasarıma geçiş yapmış oldu.

 Qtum – %22.50

Qtum (QTUM) Bitcoin’in UTXO harcanmamış işlem modeli üzerine bina edilen bir kripto para. Proje son 1 haftada adından sıklıkla söz ettirmeyi başardı ve %22 yükseldi. Dün, Dünya’nın ilk mobil ödeme ve yatırım uygulaması Zuex ile anlaşmaya varan Qtum artık Apple Pay ve Samsung Pay üzerinden mübadele birimi olarak kullanılabilecek.

Qtum, Apple Pay ve Samsung Pay duyurusundan sonra yüzde 24 yükseldi

OmiseGo – %22.34

OmiseGo (OMG) gerçek zamanlı ve P2P veri değişimi ile ödeme hizmetleri platformudur. Proje dün itibari ile yeni kurulan Go.Exchange platformunda ilk listelenen kripto para olma ünvanını ele geçirdi.

Go.Exchange Soft Launch is Go from omise_go

İşte tüm bu gelişmeler ve Bitcoin hakimiyet oranının iki ay önce hayal bile edilemeyecek %50.7 seviyelerine kadar gerilemiş olması Altcoin sezonu başladı yorumlarının yapılmasına sebep oldu. Umarım artık güzel günler gelmiştir.

Ayrıca Cardano (ADA) ve ICON (ICX)’deki potansiyel fırsatlar için Tıklayın

Not: Yazı yatırım tavsiyesi içermez.

Kaynak

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
brave