Anasayfa Bitcoin Türkiye’de Bitcoin ve kripto paralar ne kadar kullanılıyor? Sonuca şaşıracaksınız

Türkiye’de Bitcoin ve kripto paralar ne kadar kullanılıyor? Sonuca şaşıracaksınız

Türkiye’de Bitcoin ve kripto paralar ne kadar kullanılıyor? Sonuca şaşıracaksınız
0
koinmedya_googlenews

Türkiye’de Bitcoin ve kripto para kullanımı açısından Avrupa birinci. Ayrıca vatandaşlarımızın günde ortalama 2 saat 48 dakika sosyal medya uygulamalarını kullandığını biliyor musunuz?


Türkiye’de Bitcoin ve kripto para kullanım oranını biliyor musunuz?

Türkiye’de de şubeleri bulunan Hollanda merkezli ve çokuluslu ING Bankası tarafından Bitcoin ve kripto paralar hakkında yayınladığı rapor Türkiye hakkında ilginç bilgiler taşıyor.

Bu konu ile ilgili haberimize geçmeden önce ING Bankası, madencilik şirketi Minehub’un için blockchain tabanlı bir platform oluşturan konsorsiyuma katıldığını duyurdu.

koinmedya_bybit

Ayrıca bu güçlü banka Ripple’ın ortağı R3 ile 5 yıllık bir lisans anlaşması gerçekleştirdi. Bu anlaşma ile ING, sınırsız sayıda Corda Enterprise lisansı kullanılabilecek.

ING’nin hazırladığı diğer bültende Avrupa’da ve Türkiye’de Bitcoin ve kripto para sahibi olanların istatistiği veriliyor. Anket yolu ile elde edilen verilerde “herhangi bir kripto paraya sahip misiniz?” sorusu soruluyor. Verilen cevaplara göre Avrupalıların %9’u bu soruya evet diyor. Türkiye’de ise bu soruya evet diyenlerin sayısı Avrupalıların iki katı kadar.

Türkiye'de Bitcoin ve kripto Türkiye'de Bitcoin ve kripto paralar ne kadar kullanılıyor? Sonuca şaşıracaksınız

Türkiye’deki müşterilere “herhangi bir kripto paraya sahip misiniz?” sorusuna katılımcıların %18’i evet diyor. Bu oran ile Türkiye, Avrupa’daki ülkelerin birçoğunu geride bırakıyor. Türkiye’yi sırasıyla Romanya (%12) ve Polonya (%11) izliyor.

Bu rakamlar ülkemizde Bitcoin ve kripto para piyasasının potansiyelini ortaya çıkarıyor. Ayrıca vatandaşlarımızın teknolojiyi yakından takip ettiğini gösteriyor. Bitcoin kullanımı ile ilgili aşağıdaki haberimiz ilginizi çekebilir:

İstanbul’da yaşayan Bitcoin meraklıları not alın ihtiyacınız olabilir

Türkiye, 1 günün 2 saat 48 dakikasını sosyal medya kullanımına ayırıyor. Sosyal medya kullanımında da Türkiye, Avrupa birincisi.

Aşağıdaki haber ilginizi çekebilir:

ABD ekonomisinin en yetkili kişisi FED Başkanı Jerome Powell: Bitcoin yorumu

Not: Bu yazı yatırım tavsiyesinde bulunmamaktadır. Bilgilendirme amaçlıdır.

Kaynak

Etiketler:
X