Home Altcoin Amazon ve Komodo ikilisinden 60 saniyede şipşak blockchain paketi

Amazon ve Komodo ikilisinden 60 saniyede şipşak blockchain paketi

Amazon ve Komodo ikilisinden 60 saniyede şipşak blockchain paketi

brave
0

Amazon ve Komodo ikilisinden blockchain prosedürünü hızlandıran paket geliyor. Kritik verileri sisteme girdikten kısa süre sonra kendi blockchain ağınızı oluşturabilirsiniz.


Amazon ve Komodo İşbirliği ile Hızlı Blockchain

Coinmarketcap verilerine göre piyasada kendini kripto para olarak tanımlayan 2000’den fazla blockchain ağı var. Ve her geçen gün yeni ağlar yaratılıyor.

E-ticaret devi Amazon ve Komodo Chainlizard adını verdikleri bir ortak projeye imza atmış durumdalar. Chainlizard sayesinde artık 60 saniye içerisinde Komodo ağında hızlı bir şekilde blockchain üretmek mümkün hale geliyor. Amazon’un ise bu yılın ilerleyen dönemlerinde kendi yönetimi altındaki özel blockchain ağını çıkaracağı da gelen bilgiler arasında.

İlgili: özel blockchain nedir?

Amazon’un inşa edeceği blockchain Beta versiyonundan Alfa versiyonu aşamasına geçilmiş durumda. Ama henüz tem çalışan net bir ağa ulaşılabilmiş değil. Tam versiyonu hazır olduğunda yani tahminen 2019 yılının ikinci çeyreğinde yayınlanması bekleniyor. Amazon’un tasarladığı blockchain yapılmak için yapılan, özensiz ısmarlama bir blockchain olmayacak. Kendi düğüm ağları, block tarayıcı ve kripto cüzdanından müteşekkil tam bir ekosistem olacak.

Chainlizard’a geri dönecek olursak. Chainlizard gerçekten de şipşak blockchain oluşturmak için ideal bir altyapı. Yalnızca birkaç adımda, 60 saniye içerisinde bir blockchain ağı meydana getirebiliyorsunuz. Öncelikle blockchaine vereceğiniz ismi seçiyorsunuz. Sonra da ön-kazılı coin adedini sisteme giriyorsunuz. Arkasından da blockchain ağının kaç düğüm tarafından domine edilmesini istediğinize karar veriyorsunuz.

Bu verileri sisteme girdikten sonra biraz bekliyor ve yeni blockchain ağınızın yaratıldığına dair mesajı alıyorsunuz. İşte hepsi bu kadar basit.

Peki bu kadar hızlı bir şekilde var ettiğiniz blockchainde bir şey yapabilir misiniz? Maalesef hayır. İşleyen bir blockchain kurabilmek için maalesef bundan çok daha fazlası lazım. Bu yapılan işleme yalnızca sistemin iskeletinin kurulması olarak bakmak gerekiyor.

Amazon ve Komodo işbirliği ile hayata geçen Chainlizard modelinin finansman ayağında Amazon’un büyük katkısının olduğunu belirtelim.

Komodo hakkında daha fazlası için Tıklayın

Kaynak

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
brave