Home Altcoin IBM’in Stellar sistemiyle XLM’in yanında Bitcoin ve Ripple da gönderilebilecek

IBM’in Stellar sistemiyle XLM’in yanında Bitcoin ve Ripple da gönderilebilecek

IBM’in Stellar sistemiyle XLM’in yanında Bitcoin ve Ripple da gönderilebilecek

brave
0

IBM’in Stellar tabanlı sınırlar arası ödeme sistemini dünyanın büyük bölümünü kapsayacak şekilde genişletirken bu hamleler Ripple için ciddi rakip olacak şekilde korkutucu olmaya başladı.


IBM’ın Stellar altyapısı hazır

Dünya finans kuruluşlarının en büyük teknoloji ve sistem sağlayıcılarından olan IBM ”Blockchain World Wire” olarak adlandırdığı Stellar tabanlı sistemi Eylül ayında yayına almıştı. IBM’in bu çalışmayı hızlı bir şekilde sürdürdüğü ve sistem için büyük planlar yaptığı gelen duyumlar arasında. IBM’in Blockchain çözümlerinin başında bulunan Jesse Lund yakın zamanda verdiği bir röportajda ” Yakında bir çok duyurumuz olacak” şeklinde bir açıklama yaptı. Açıklamalarında gelecekte yaşanacak gelişmelerden bahseden Jesse Lund’un verdiği bilgilere göre Stellar fiyatı önümüzdeki dönemde büyük artış yaşayabilir.

https://www.youtube.com/watch?v=legX53i9uoM

40 banka daha sisteme dahil oluyor

Blockchain World Wire sistemi Ripple’ın benzer çözümleri gibi uluslararası para transferlerinde aracıları ortadan kaldıran hız ve tasarruf sunan bir çözüm olarak dikkat çekiyor. Bu sistemde XLM transferlerde bir gönderi aracı olarak kullanılıyor.Lund Blockchain World Wire ‘ın 50 ülkeyi destekleyeceğini ve şimdiden 40 bankayı sisteme dahil edeceğini açıkladı.

Dünyanın büyük bölümünü sisteme dahil edeceklerini belirten IBM yetkilisi birkaç yıl içinde Stellar tabanlı IBM ürününün dünyanın her hangi bir noktasına ucuz ve hızlı bir şekilde değer transferi yapabilecek konuma geleceğini söylüyor.

Blockchain World Wire XRP kullanacak mı?

Şimdiye kadar Stellar tabanlı ödeme ağı Ripple’ın gölgesinde kaldı. Ripple Labs.’ın ürünü RippleNet şu ana kadar 200’den fazla finansal organizasyonu sistemine dahil etti bile. Fakat Ripple’ın aksine IBM sistem içi belirli bir dijital para ile sınırlandırma yapmıyor. Blockchain World Wire ile uluslararası ödemelerde bir kaç tip kripto parayı kullanmayı düşünüyor. XLM dışında, Bitcoin, Stablecoin’ler hatta XRP sistemde kullanılabilecek. Bunların dışında sistem 40’a yakın itibari parayı destekleyecek şekilde tasarlandı.


 

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
brave