Home Altcoin Altcoin Haber EOS ve Bitcoin Cash’den muazzam atak – Bitcoin 3900 doları geçti

EOS ve Bitcoin Cash’den muazzam atak – Bitcoin 3900 doları geçti

EOS ve Bitcoin Cash’den muazzam atak – Bitcoin 3900 doları geçti

brave
0

EOS ve Bitcoin Cash’den büyük atak geldi. Bitcoin ise 3900 doların üzerinde seyrediyor. Kripto para camiası 2019’un ilk büyük yükselişini ayakta alkışlıyor.


EOS ve Bitcoin Cash’den Kayda Değer Çıkış

Son 24 saatte kripto para piyasası fiat para akınına uğradı. Yaklaşık 10 milyar dolarlık sermaye aktarım gerçekleşti. Dün bu saatlerde 122 milyar dolar civarında olan toplam piyasa büyüklüğü şu an 132 milyar dolara dayandı.

An itibariyle büyük paralar arasında en büyük artış %23.10 ile EOS’da gerçekleşti. Ondan sonra ise bayrağı devralan Bitcoin Cash oldu. BCH’deki artış miktarı %17.69 oldu. Coinmarketcap verilerine göre Bitcoin %7.78’lik ciddi bir atılımla 3.920 doları görmüş oldu.

Daha öğlen saatlerinde kritik 3 dolar direncini kırıp 3.17 dolara çıktığını beyan ettiğimiz EOS 3.50 doları gördü. Şu anki fiyatı ise 3.48. İlk 5 kripto para arasında yer alan bir projenin %20’lerin üzerinde yükseliş sergilemesi gerçekten muazzam başarı. Çünkü EOS’un toplam büyüklüğü 3 milyar dolar. Yani EOS’a tek bir gün içinde 500 milyon doların üzerinde yatırım yapıldı demek.

(Öğleden sonra kaleme alınan Bu hafta en çok kazanç vadeden kripto paralardan ikisi: EOS ve Maker yazımız)

Ethereum şu an 15 milyar dolar büyüklüğünde olan dev bir proje. Onun yükselişi ise %11.84. Bu da demek oluyor ki. ETH son 24 saatte yaklaşık 1.5 milyar dolar sermaye çekmiş. Bunlar gerçekten çok büyük rakamlar.

Uzun zamandır sessizliğini koruyan ve henüz çıkış emaresi göstermediği için teknik analistlerin ani yükseliş beklediği Cardano ise kabuğunu kırmış görünüyor. Cardano %12.20 yükseliş ile güzel bir trend dönüş emaresi sergiledi. Çift haneli büyüme sergileyen diğer bilindik projeler ise Monero (%10.13) ve IOTA (%10.58)

Yükselişin Teknik Dili

Gat müstear adını kullanan bir twitter kullanıcısının yaptığı analizi aşağıda paylaşıyoruz.

Görselde görmüş olduğunuz standart bir ters Omuz Baş Omuz formasyonu. Temel düzeyde teknik analiz bilenlerin gözleri bu görüntüyü çok rahat yakalayacaktır. Burada da düzgün çalışan bir tOBO görüntüsü mevcut. Kripto paralara yatırım yapıyorsanız, temel düzeyde teknik analizi öğrenmenizi tavsiye ediyoruz. Çok işinize yarayacaktır ve zannedildiği gibi zor da değildir.

Yukarıdaki tweet’te de yükselen bayrak formasyonunun nasıl yukarı başarıyla çalıştığına şahit oluyoruz (yükselen bayrak formasyonları çok büyük bir yüzde ile yukarı kırar). Bu şekilde bir yatırımcı tOBO gibi yükselen bayrak gibi basit formasyonları bile öğrense gidişatı görme konusunda büyük mesafe kat edebilir.

Yalnızca 2 gün önce yayınladığımız “Bitcoin ve Litecoin yükselen bayrak formasyonu boğaları oyuna davet edebilir mi?” başlıklı yazımız bugünler görüp de yazılmış sanki. Cevap: Evet, oyuna dahil edebilir ve etti.

Not: Kripto para piyasasında teknik analiz çalışmaz diyenlere kulak asmayın. Çalışır ve çalışıyor.

EOS ve Bitcoin Cash’den bu hafta beklentileriniz neler? Bizlere yazın

Kaynak

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
brave