Home Bitcoin Su Zhu: Kritik 6 milyar dolar sayesinde Bitcoin 10.000 doları yeniden görebilir

Su Zhu: Kritik 6 milyar dolar sayesinde Bitcoin 10.000 doları yeniden görebilir

Su Zhu: Kritik 6 milyar dolar sayesinde Bitcoin 10.000 doları yeniden görebilir

brave
0

Piyasalara yapılacak birkaç kritik dokunuş ile Bitcoin 10.000 doları yeniden görebilir mi? Bir analist yedekte tutulan 6 milyar doların sektörde katalizör etkisi yapabileceğini beyan ediyor.


Bitcoin 10.000 Doları Yeniden Görebilir

2018 yılında sektörden ciddi miktarda para çıkışı yaşandı. Bitip tükenmek bilmeyen ayı piyasası koca 2018 yılını harabeye çevirdi. En yüksek değerini 850 milyar dolar ile yakalayan piyasa şimdilerde 135 milyar dolar bölgesinde seyrediyor.

Sıkı bir Bitcoin takipçisi Su Zhu Singapur merkezli Three Arrows Capital’in baş yöneticiliğini yapıyor. Su Zhu son 2 günde yaşanan yükselişlerden sonra olumlu mesajlar yayınladı. Mesajlarında kripto para yatırımcılarının mevcut duruma bakarak geleceğine dair neden olumlu düşünmelerinin gerektiğine dair açıklamalar yaptı.

Yan çizginin kenarında bekletilip henüz oyuna dahil olmayan yedek oyunculara benzettiği fonlara değinen Zhu bu büyük sermayelerin doğru zamanı kolladığını iddia etti.

Kripto borsa fonlarında tutulan 2 milyar dolara ilaveten kripto fonlarında da 2 milyar dolar olduğunu beyan etti. Bu fonlarla birlikte 2 milyar dolar kadar da stabil coinlerde saklandığını söyledi. Yani şu an hazır kıta şeklinde bekleyen milyar dolar mevcut. “Şimdi BTC’nin tekrar 10.000 dolara çıkması için gerekli olan parayı bir düşünün.”

Son 2 günde kripto para piyasası toplam büyüklüğü 121 milyar dolardan 135 milyar dolara çıktı. İlave 14 milyar dolar fiyatı 4000 doların üzerine taşıdı. Yatırım doğası gereği kar mantığı ile yapıldığı için bir varlık kritik değerlere ulaştığında FOMO dediğimiz önünü arkasını düşünmeden yapılan yatırımlar çoğalır. Bu da fiyatlarda büyük artışlara sebep olur.

Su’nun bahsini ettiği sermayenin FOMO başlangıcında kripto paralara dağılması durumunda oluşacak ilave ivme pekala Bitcoin’i 10.000 dolar kritik seviyesine kadar zorlayabilir.

Su, böyle bir paranın ne zaman fiziksel kripto para birimlerine ulaşabileceği konusunda kesin bir öngörüde bulunmadı. Lakin uygun şartlar hazırlandığında, belki yeterli düzenlemeler hayata geçirildiğinde bu dedikleri kolayca gerçekleşecektir.

Son Söz

2018 acılarla dolu bir yıl olmasının yanında son derece de öğretici oldu. Dünya’nın hiç bir sektöründe kolay kazancın olamayacağını, yatırımın ancak uzun vadeli olması koşuluyla anlamlı olduğunu öğretti. Bundan sonra yatırımcılar çok daha temkinli hareket edeceklerdir.

Bitcoin hakkında daha fazlası için Tıklayın

Kaynak

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
brave