Home Bitcoin Bu ülke vatandaşları artık postaneden Bitcoin satın alabiliyorlar

Bu ülke vatandaşları artık postaneden Bitcoin satın alabiliyorlar

Bu ülke vatandaşları artık postaneden Bitcoin satın alabiliyorlar

brave
0

Lihtenştayn vatandaşları artık postaneden Bitcoin satın alabilecekler. İsviçreli blockchain firması Värdex Suisse ile yapılan anlaşma sayesinde dileyen herkes ellerindeki fiat paraları postaneler üzerinden BTC’ye çevirebilecek.


Postaneden Bitcoin Satın Almak

Lihtenştayn başkenti olan Vaduz merkez postanesi 15 Şubat 2019 tarihi itibari ile fiat-kripto işlemlerine başladığını duyurdu.

“Yeni hizmet postanemizin zaten vermekte olduğu, borsalar üzerinden fiat para ile alım satım işlemlerinden hiçbir farkı yok. Müşteri, ağdaki kripto kutusunun aktif hale getirilmesi için – genel ve özel anahtarları kendisine izin veren – fiziksel bir kripto cüzdan alıyor. Biz de o işlemlerini o cüzdan üzerinden gerçekleştiriyoruz.”

Giriş safhasındaki prosedürler tamamlandıktan sonra müşteriler bulundurdukları fiat paraları Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Bitcoin Cash veya Ripple’a dönüştürebiliyorlar.

Token Ekonomisi

Lihtenştayn nüfusu 37.800 olan Dünya’nın en küçük ülkelerinden biri. Hatta 160 km²’lik yüz ölçümü ile Dünya’nın en küçük 6.ülkesi. Ülke Haziran 2018’de Blockchain Yasası çıkararak yeni gelişen teknolojik şartlara adaptasyon kapasitesini sergilemişti.

Blockchain Yasasının asıl maksadı ise bu ufak ülkeyi kripto paraya yönelme potansiyeli olan kurumsal yatırımcının merkezi haline getirmek. Lihtenştayn yasalarına göre blockchain teşekkülü kurmak için bir banka hesabınızın olmasına bile gerek yok. Dahası ülkenin lider finans kurumu Bank Frick ödeme noktasında doğrudan doğruya kripto parayı kabul ediyor.

Bundan bir yıl önce yani Şubat 2018’de Prens Alois CNBC’ye verdiği mülakatta Bitcoin’e yatırım yapmanın kendi hanedanının servetini artıracağını düşündüğünü belirtmişti. Hatta yönettiği monarşinin günlük işlerini halletmek için blockchain teknolojisinden faydalanmanın yollarını aradığını da sözlerine eklemişti.

Bitcoin hakkında daha fazlası için Tıklayın

Kaynak

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
brave