Home Altcoin Ontology, Ethereum Tron ve EOS’a rakip olmaya geliyor

Ontology, Ethereum Tron ve EOS’a rakip olmaya geliyor

Ontology, Ethereum Tron ve EOS’a rakip olmaya geliyor

brave
0

Ontology Ethereum Tron ve EOS’a rakip olmaya hazırlanıyor. Ontology’nin karşılarına çıkmaya hazırlandığı bu platformlar akıllara merkezsiz uygulama sektörünü getiriyor. ONT’nin amacı da bu alanda ilerlemek.


Ontology, Ethereum Tron ve EOS’a Ben De Varım Demeye Hazırlanıyor

Ontology merkezsiz uygulama sektöründe cazibe merkezi olmak istiyor. Bu amaca ulaşabilmek için teşvik programları tertiplemesi lazım. Ve Ontology kesenin ağzını açmış görünüyor. Merkezsiz uygulama geliştiricileri o uygulamalardaki işlem ücretlerinin %50’si ile ödüllendirilecekler. Ontology bu sayede geliştiricileri kendine çekmeyi amaçlıyor.

Ontology 2017’de Çin merkezli bir proje olarak hayatına başladı. Da Hangfei ve Erik Zhang öncülüğünde başlatılan projenin ana amacı blockchain teknolojisindeki temel problemlerden biri olan ölçeklenmeye çare bulmak.

Ontology ekibi geliştiricileri kendilerine çekmek için 4 ayrı model tasarladılar. Geliştiriciler eğer Ontology ağını tercih ederlerse bu imkanlardan faydalanabilecekler. Model A –B –C –D olarak tanımlanan yeni paketler sırasıyla aktive edilecek

Model A: İnisiyatif alan geliştiricileri hedef alan bu modelde yazılımcılar dApps işlem kesintilerinin %50’sini alacaklar

Model B: Bu modelde en başarılı 50 merkezsiz uygulama ödüllendirilme yoluna gidilecek. Bu 50 merkezsiz uygulamanın her birine 100 milyon ONT ve 100 milyon ONG dağıtılacak. Başarı skalası ise aktif müşteri yoğunluğu ve günlük işlem hacmine bakılarak oluşturulacak. Verilerde manipülasyon yaptığı tespit edilen uygulama devre dışı bırakılacak.

Model C: Bu program merkez uygulama geliştirme mortgage programı olacak. Yani güzel bir fikirle ortaya çıkan geliştricilere kaynak aktarılmak suretiyle desteklenecek. Bu destek geliştirme safhasında yapılabileceği gibi test ve yürürlük safhalarında da yapılabilecek.

Model D: Bu son aşama ise hem teknik hem de reklam yani pazarlama desteği olacak. Bu sayede verimliliği ve işlerliği geliştirmeye çalışan Ontology yöneticileri dApps mimarlarını kendine çekmek istiyor.

Bu modellerin bir yıllığına uygulanacağı da gelen bilgiler arasında. 1 Nisan 2019 ile 1 Nisan 2020’yi kapsayacak bu süreçte hangi modelin hangi zaman aralığında aktive edileceği henüz netlik kazanmadı.

Ontology şu aralar 185 milyon dolarlık toplam piyasa büyüklüğü ile 27. sırada yer alıyor

Ontology hakkında daha fazlası için Tıklayın

Kaynak

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
brave