Home Kriptopara Haber JP Morgan coin Bitcoin piyasasını heyecanlandıramadı

JP Morgan coin Bitcoin piyasasını heyecanlandıramadı

JP Morgan coin Bitcoin piyasasını heyecanlandıramadı

brave
0

Kripto piyasasında bugün ilginç bir gelişme yaşandı. Bitcoin ve kripto paralar karşıtı olarak bilinen JP Morgan Ethereum kökenli stabilcoin çıkardıklarını duyurdu. Ancak JP Morgan coin Bitcoin piyasasında beklenen etki oluşturmadı.


JP Morgan coin Bitcoin piyasasını hareketlendirmedi

Öğlen saatlerinde CNBC’den aldığımız haberde okuyucularımıza finans devi JP Morgan’ın kendi parasını çıkardığını duyurmuştuk. Bakınız: Son Dakika! JP Morgan kripto para çıkarmaya karar verdi: JPM coin geliyor

‘Reel dünyada olan her şey blockchain’e taşınacak, buna ödemeler de dahil. Blockchain üzerindeki uygulamalar sayısız’ diyor JP Morgan’ın blockchain projeleri başkanı Umar Faruk.

Faruk, JPM Coin ile ilgili 3 başlangıç uygulamasını tanıttı. Bunlar,  büyük müşterileri için uluslararası ödemelerde kullanımı, anlık takas ile menkul kıymetler işlemleri ve JPMorgan tarafından tutulan hazine hizmetleriyle yer değişimi. Faruk aynı zamanda JPM coin’in piyasadaki stabil coin’lerin yerine geçeceğini ve insanalr arasında daha fazla kullanımı olacağını düşünüyor.

Faruk, JPM Coin’i piyasada kendini çok daha fazla göstereceğinden emin konuşuyor. Başlangıç olarak banka hizmetlerinden sonra kripto borsalarında da kullanımının artacağı görüşünde. Bir sonraki toplumsal kabul için internet alışverişlerinde JPM Coin’in ağırlığını koyacağını tahmin etmek zor değil.

Bakınız: Dünyanın en büyük 5. bankası 2020’de Bitcoin ödemelerine başlıyor

JP Morgan’ın bu adımı kuşkusuz, ‘bekle pozisyon al’ modundaki bir çok finans devinin planlarını tekrar gözden geçirmesine sebep olacaktır. Yakında Amazon ve Alibaba‘dan benzer adımlar görürsek hiç kimse şaşırmasın..

Bakınız: Japonya’nın En Büyük Bankası Kendi Kripto Parası Mufg Coin ile Alışverişi Test Ediyor !

Bugün bu güzel gelişmenin etkisi piyasada henüz oluşmadı. Daha önceki yazımızda belirttiğimiz gibi, dünün en büyük Bitcoin karşıtı JP Morgan, Bitcoin piyasasının kurtarıcısı olabilir

Bakınız: Ripple SWIFT’i ekarte etmek için ard arda hamleler gerçekleştiriyor

Böyle devasa kurumların sektöre girmesi çok yakın bir zamanda sudaki daireler gibi genişleyerek devam eder. Bu arada, JP Morgan gibi finans devinin Ripple ya da SWIFT‘i yeni teknolojisi GPI’yi benimsemeyip kendi yolunu çizmesi, bu iki şirketin gelecek ile beklentilerini düşürebilir. Ayrıca bakınız: SWIFT GPI teknolosiyle Ripple’a hodri meydan diyor!

 

 

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
brave