Home Kriptopara Haber Ethereum banka kartları geliyor

Ethereum banka kartları geliyor

Ethereum banka kartları geliyor

brave
0

Kripto paraların tolumsal kabulu için çalışmalar son hızla devam ediyor. Bu konuda son gelişme, Ethereum banka kartları sayesinde kullanıcılar artık çevrimdışı bile alışverişlerini yapabilecekler.


Ethereum banka kartları sektöre farklılık katacak

Ethereum banka kartları vasıtasıyla aynı sıradan banka kartlarında olduğu gibi müşteriler alışverişlerini yerine getirebilecekler.

Bu gelişme 2019’da çok ses getirecek gibi. TenX, kullanıcıları için içinde bolca promosyon barındıran Ethereum kökenli bir banka kartıdır. Ancak insanların şu an kullanımda olan banka kartlarından vazgeçirerek kripto kökenli banka kartları kullandırmak oldukça zor bir süreçtir. Prjenin ardındaki şirket bunun farkında olduğu için, Ethereum kökenli banka kartı kullanıcıları için bolça promosyon düzenliyor.

Bu yeni kartn kullanımı artması için işlemücretleri sıfırlanmış durumda. Ayrıca kullanıcılar her türlü alışverişlerinden %0,01 yani %1 oranında müşteri sadakati kapsamında bonus kazanıyor.

Üstelik, TenX kullanıcılarına 200’ün üzerinde ülkede 42 milyon işletmede ister çevrimiçi ister çevrimdışı olmak üzere Ether’lerini harcama imkanı tanıyor. Aynı zamanda kullanıcılar kartlarındaki Ether’lerini bu işletmelerde fiat paraya çevirebiliyorlar.

Bakınız: TenX Nedir?

Genel olarak, Ethereum banka kartlarının farklı ülkelerde kullanılması oldukça güzel bir gelişme, çünkü Ethereum’un idari bir merkezi yoktur. Fiat banka kartlarının aksine, kullanıcılar uluslararası tabanlı ödeme seçeneklerine ulaşım sağlarlar.

Uquid, Ethereum banka kartlarının başka bir örneğidir. Uquid, İngiltere merkezli bir girişimdir ve kullanıcılarına hem sanal hem de fiziksel olarak banka kartlarına ulaşımını sağlamaktadır. Akıllı telefonlar sayeside sanal kartlara ulaşmak ve limiti belirlemek mümkündür.

Uquid, 80 ülkede on milyonlarca ödeme noktasında kripto paraları destekliyor. Aynı zamanda bu işletmelerde kartınızdaki Ether’lerinizi, ülkenin yerel para birimiyle birlikte USD ve EUR’ya dönüştürme imkanı da tanıyor.

 

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
brave