Home Bitcoin Bitcoin işlem ücretleri tüm zamanların en düşüğünde – BTC fiyatına etkisi ne olur?

Bitcoin işlem ücretleri tüm zamanların en düşüğünde – BTC fiyatına etkisi ne olur?

Bitcoin işlem ücretleri tüm zamanların en düşüğünde – BTC fiyatına etkisi ne olur?

0
“sportsbet”

11 Şubat’ta yayınlanan bir rapora göre, Bitcoin işlem ücretleri 2014 yılının en düşük seviyelerini gördü. BTC işlemlerinin Ocak ayında bir yılın en yüksek seviyesine, 2017 seviyelerine,  ulaşan BTC medyan ücretleri düştü. Buna göre,  işlem başına kayıtlı medyan ücreti 0,02 ABD doları olmuştur.

İşlem ücretleri, iki kişi arasında Bitcoin transfer etmek için ödenen ücrettir ve transfer edilen tutardan düşülür. İşlemi onaylayan madenciler bu ücreti ödül olarak alırlar.

Bitcoin işlem ücretleri 2014 seviyelerine düşüyor

Analist Kevin Rooke, Ekim 2015’ten bu yana Bitcoin hacminin iki katına çıktığını belirten mevcut işlem ücretleri ile ilgili verileri derledi. Rooke’un 4 Ocak’ta attığı tweet’te:

Ocak ayındaki raporlara göre, kripto para borsalarının 2018’de ‘rekor işlem hacimleri’ vardı. Bu nedenle, USD piyasalarındaki işlem hacmi 2017’den bu yana % 21 arttı. Ayrıca, Bitfinex ve Kraken aynı dönemde sırasıyla % 50 ve % 192 arttı.

İlgili:Bitfinex’in tam desteği ile BTT airdrop öncesi yükselişte

Bununla birlikte, 2019’un başından beri, ana kripto para borsaları düşük işlem hacimleriyle karşı karşıya. Bu borsaların yaşadığı düşük işlem hacimleri  2017’den beri görülmemişti. Benzer şekilde, Aralık 2018’e göre Coinbase‘in BTC / USSD pazarı da yaklaşık 1 milyar dolar seviyesine düştü.

Ethereum işlem değerinin Aralık ayında 115 milyon ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını gösteren bir analiz yayınlandı. Bir kripto ve blockchain araştırma şirketi olan Diar’ın,

İlgili: Ethereum Tüm Paraların Toplamından Çok İşlem Görüyor 

“ZİNCİRDEKİ İŞLEM SAYIMI AÇISINDAN, ‘SÜPER BİLGİSAYAR’, EKİM AYINDAN BU YANA AYLIK 16-17 MİLYON İŞLEM ARASINDA BİR DENGE BULDU.”

Borsa Bitcoin işlem hacimleri

Bitcoin’in  hayal kırıklığı yaratan 2018 performansına rağmen, işlem hacimlerinde rekor seviyeler yaşanıyor. Ortalama günlük Bitcoin işlem hacmi, son altı aydır kademeli olarak artmakta ve blok başına işlem oranlarında artış yaşanmaktadır. Sonuç olarak, yeni çıkarılan bloklara olan talep, madencilik ödüllerini daha da azaltıyor.

İlgili: Venezuela’da Bitcoin işlem hacmi rekor kırmaya devam ediyor

Bitcoin işlem ücretlerinin düşmesi, borsada işlem hacmini artırmış görünüyor. Ancak, Bitcoin fiyatında nasıl bir etki yaratacak önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

0
0
0