Home Altcoin Google Ethereum reklamlarını yasaklamakla suçlandı

Google Ethereum reklamlarını yasaklamakla suçlandı

Google Ethereum reklamlarını yasaklamakla suçlandı

brave
0

Google Ethereum reklamlarını yasaklıyor mu? Decenter isimli  blockchain startuptaki bir Ethereum geliştiricisi Google’ın Ethereum reklamlarına izin vermediğini fakat Bitcoin ve EOS reklamlarının göründüğünü söylüyor. Sözleri şöyle:


“Kampanyalarımızda ‘Ethereum’ içeren hiçbir keyword artık 9 Ocak itibariyle gösterilmiyor. “Ethereum akıllı anlaşma denetimleri” ve “EOS akıllı anlaşma denetimleri” araması yapabilirsiniz. Yalnızca ikincisi arama sonucunda reklam gösterecektir.”

İlginç olan kara liste ‘ICO’, ‘Bitcoin’, ‘EOS’ vs. gibi keywordlara uygulanmıyor. Biz ayrıca VPN kullanarak farklı ülkelerden denemeler yaptık. Sonuç değişmiyor.

Google Reklamlar şunu söyledi:

“Reklamcılar Amerika ve Japonya’yı hedef alan kripto borsalarını destekleyebilir. Bu nedenle diğer ülkeleri hedef alan reklamları yayınlamayabilirsiniz.”

Yine, tüm kripto reklamlarının yasaklandığıyla ilgili bir bildiriye işaret ediyorlar. Bildiri daha sonra Ekim ayında güncellendi.

Biz de Bitcoin, Ethereum ve EOS için arama yapmayı denedik. Bitcoin ve EOS’un ikisi de Google reklamlarının en tepesinde göründü. Ethereum’un herhangi bir reklamı görünmedi. Hatta Ethereum satın almak için bile…

Bitcoin reklamlarının neden gösterildiği açık değil. EOS ise belki de Google’ın kara listesine girmek için çok küçük.

Tıpkı borsa reklamlarına neden izin verildiği belli değilken akıllı anlaşma denetimi sunan bir şirkete izin verilmemesi gibi.

Mati Greenspan’den iyimser yorumlar: Ripple (XRP) yükselecek

Google Ethereum reklamlarını neden yasaklıyor

Herkesin dikkat ettiği gerçek şu: Google, reklam pazarındaki tekelci payı nedeniyle çok büyük ve güçlü bir hale geldi.

Bu nedenle hükumetler onların kapılarını çalarak bir şeyin gösterilip gösterilmeyeceğini sorabilirler. Bazı Silikon vadisi bazlı borsalar onların kapılarını çalarak iltimas isteyebilirler. Bir şeyi sevmeyen bir çalışan onu “bilinen” webden silmeyi deneyebilir.

Toplam Bitcoin miktarının yüzde 20’si sonsuza kadar kaybolmuş olabilir

Ya da bu aynı zamanda Google’ın politikası olabilir. Çünkü onlar rekabet edebilir bir meydan okuma olduğunu düşünebilirler. Ve eğer yakalanırlarsa şimdi kovulan birkaç adamın bunu yaptığını iddia edebilirler. Eğer yakalanmazlarsa o zaman yaprak ağaçtan düşmedi demektir. Çünkü kimse onu işitmedi.

İngiltere Merkez Bankası yöneticisinden XRP hakkında çarpıcı açıklamalar

 

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
brave