Home Bitcoin ABD’deki hükümet krizinin Bitcoin ve kripto paralara etkisi

ABD’deki hükümet krizinin Bitcoin ve kripto paralara etkisi

ABD’deki hükümet krizinin Bitcoin ve kripto paralara etkisi

brave
0

ABD Başkanı hükümeti kapatıyor. Bu ne anlama geliyor? Hükümet krizinin Bitcoin ve kripto piyasalar üzerine ise doğrudan değil ama dolaylı olumsuz etkileri olacaktır.


ABD kepenk kapatıyor. Hükümet krizinin Bitcoin ve kripto piyasalara etkisi

ABD parlamentosunda Meksika ile ABD arasına örülmesi planlanan duvarın finansmanı hakkında kriz yaşandı. Cumhuriyetçi Devlet Başkanı Donald Trump’ın seçim kampanyalarında birisi de Meksika sınırına duvar örnekti. Ancak parlamentodaki muhalif kanat olan Demokratlar duvar inşaatını israf olarak görüyor ve bütçe görüşmelerinde ret vermeyi planlıyorlar.

Geçtiğimiz dönemde ABD’de gerçekleştirilen ara seçimlerde Cumhuriyetçiler meclis çoğunluğunu Demokratlara kaptırmışlardı. Bu nedenle bütçenin meclisten geçmesi için Trump’ın Demokratları ikna etmesi gerekiyor.

Trump, bu nedenle Demokratları hükümeti kapatmakla tehdit etti. Hükümet kapanırsa temel ihtiyaçlar hariç birçok kamu dairesi çalışmalarını durduracak. Bu durumda ABD’de tam bir kaos yaşanması bekleniyor.

Bitcoin ve kripto piyasalar ise 2019 yılında gözü ve kulağı ABD’nin iki önemli kamu kuruluşu olan SEC (ABD’nin SPK’sı) ve  CFTC’de (Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu). Bitcoin vadelileri olmak üzere birçok gelişme için ilk çeyrekte bu kurumlardan haber bekliyor. Hükümet kapatmasının uzaması, beklenen olumlu yada olumsuz haberlerin gelmesini de geciktirecektir.

Kaynak

Tavsiye ettiğimiz yazılar

NASDAQ Bitcoin Vadeli İşlemlere 2019’da Başlıyor

Nadaq’ın Cesur Bitcoin Kararı Beklentileri Karşılayabilecek mi?

Bitcoin EFT’lerin SEC tarafından Şubatta kabul ediliyor olmasının 2 sebebi

2019’da Bitcoin için 4 kritik tarih

 

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
brave