Home Eğitim Kripto Para İsviçre’ye kripto sever başbakan

İsviçre’ye kripto sever başbakan

İsviçre’ye kripto sever başbakan

0

İsviçre’nin şimdi yeni bir kripto sever başbakanı var. Eski ekonomi bakanı Ueli Maurer ülkenin finansal sektörünü 3 yıl yönettikten sonra dümeni devraldı.


Ülkede tomurcuklanan kripto topluluğu için bu olumlu bir gelişme olarak kabul ediliyor. Geçmişte ekonomi bakanı olduğu dönemde Mauer kripto alanındaki pek çok pozitif gelişmeyi yönetmişti.

Kripto sever ekonomi bakanıydı

Ekonomi bakanı olarak ülkenin finansal sektörünün, finansın değişen yüzüne adaptasyonunda özellikle de kripto sektörü ile ilgili regülasyonlarda önemli katkılarda bulunmuştu. Bu regülasyonlar yeni finansal teknolojileri düzenleme aşamasındaki ülkelerden takdir toplamıştı.

Cory Johnson’dan enteresan çıkış: Amazon Ripple (XRP)’dan yararlanabilir

Hükumetin liberal blockchain regülasyonlarının nedenlerinden biri İsviçre’nin başarılı blockchain girişimleri ve startuplar için dünya çapında bir oyun alanı olması.

Alp ulusunun DLT ve onun ülkenin finans sektöründeki geniş yeri hakkındaki son duyurusu mevcut modası geçmiş yasaları iyileştirmede yeni bir strateji. Bu strateji ayrıca İsviçre’nin ekonomik planının kalbine kripto paraların entegrasyonu için bir çağrı.

Wall Street Bitcoin’e 24 milyar dolar yatırdı

İsviçre bu gelişen teknolojilerin ülke ekonomisine çekiş gücü kazandırdığını fark ettikten sonra geçen yıl blockchain endüstrisi paydaşları görev gücü kurdu.

Başbakan Mauer’in de geçmişte kabul ettiği, İsviçre’nin önündeki en büyük engel, bankaların kripto işine ve bankalara karşı takındığı gönülsüz tavır. Bu sorun hala endüstride endişelere yol açıyor. Ve bir süreden beridir şirketlerin bankacılık için daha lehte bakışa sahip yerlere göçüne sebep oluyor.

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
brave