Home Bitcoin Bireysel yatırımcılar Bitcoin satarken kurumsal yatırımcılar topluyor! Grayscale BTC’ye doymuyor

Bireysel yatırımcılar Bitcoin satarken kurumsal yatırımcılar topluyor! Grayscale BTC’ye doymuyor

Bireysel yatırımcılar Bitcoin satarken kurumsal yatırımcılar topluyor! Grayscale BTC’ye doymuyor

brave
0

Bireysel yatırımcılar Bitcoin stoklarını eritmeye başladılar çünkü piyasada büyük bir satış dalgası var. Lakin siz satarken kimi kurumsal yatırımcılar da alma telaşında. Grayscale de bunlardan biri.


Bireysel Yatırımcılar Bitcoin Satarken BTC Toplayanlar

Diar’ın son zamanlarda yaptığı bir araştırmaya göre bir Grayscale kuruluşu olan Bitcoin Investment Trust piyasadan BTC toplamaya devam ediyor. Hatta bunu 2018 yılının boğucu ayı piyasası ortamına rağmen yapıyor.

Grayscale Bitcoin yatırım fonu 2013 yılında kurulduğundan bu yana ilk kez 1 milyar dolarlık büyüklüğe erişti. 3 Aralık 2018 tarihli raporlarına göre şu an ellerinde 203.000 BTC bulunduruyorlar. Dolaşımdaki miktar olan 17.4 milyon adet ile kıyaslandığında %1.16 gibi büyük bir orana tekabül ediyor. Yaklaşık 1 milyar dolarlık fon büyüklüklerinin BTC ile değerlendirilen kısmı da 783 milyon dolara tekabül etmiş oluyor.

eToro kıdemli analistlerinden Mati Greenspan bu durumu takipçileri ile şu şekilde paylaştı:

Aylara göre HODL ettikleri BTC miktarını gösteren tablo herşeyi açıklıyor aslında. Bitcoin tarihi zirvelerini yaşarken ellerinde son derece az bulundurdukları BTC miktarı 2018 yılı sonunda zirveye ulaşmış durumda.

Yayınladıkları dökümanlardan birinde geçtiği üzere bu fon geleneksel yatırım usulleri dışında yollar arayan yatırımcılara hitap eden bir oluşum. Resmi sitelerine göre kuruluş yılı 2013. 2015 yılından itibaren ise Grayscale Bitcoin Investment Trust (GBTC) fiyatlamasına başladı. GBTC için her bir hissenin değeri şimdilerde 3.86 dolar. Bitcoin tarihi zirvelerini yaşadığı dönemlerde bu değer 18.94 dolara kadar çıkmıştı. Yatırımcılar her biri 3.86 dolar olan hisselerden satın alarak aslında Bitcoin’e yatırım yapmış oluyorlar.

Son Söz

Bireysel yatırımcılar Bitcoin satarken bir sonraki boğa koşusunun tetikleyicisi olacakları söylenen kurumsal yatırımcıların ısrarla BTC alması dikkate değer bir gelişme. Yetenekli yatırım danışmanları ile çalışan bu tür büyük yatırım fonları piyasaya yön verecek ağırlığa ulaştığında bir sonraki yükseliş dalgası kaçınılmaz olacaktır.

Not: Yazı yatırım tavsiyesi içermez.

Bitcoin hakkında daha fazlası için Tıklayın

Kaynak

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
brave