Home Altcoin Ripple (XRP) R3 Transfer işlemlerinde kullanılacak ilk kripto para olacak

Ripple (XRP) R3 Transfer işlemlerinde kullanılacak ilk kripto para olacak

Ripple (XRP) R3 Transfer işlemlerinde kullanılacak ilk kripto para olacak

brave
0

Ripple (XRP) R3, Finexa’nın haberine göre, rakip blokzincir yazılım firması R3’ün ödeme platformunda kullanılacak. İki firma bu konuda ortak çalışmalar yapıyorlar ve ödeme işlemlerine yeni bir boyut kazandırıyorlar.


Rippe (XRP) R3 ortaklığında çok önemli gelişmeler

Ripple (XRP) R3 platformuyla yeni bir adım daha attı finans dünyasında. Platformda kullanılacak Corda Settler, Corda tabanlı merkeziyetsiz uygulama olan açık bir kaynak. Corda Settler, Corda blokzinciri üzerinde oluşan ödeme yükümlülüklerinin iki şekilde gerçekleşmesini sağlıyor. “kriptografik PoS” sağlayan geleneksel ödeme yolu veya kriptoları ve varlıkları destekleyen herhangi bir paralel ödeme yoluyla. Ödeme yolu terimi İngilizce aslı “ payment rail” bir ödeme platformu ya da ağının parayı gönderenden alıcıya transfer etme şekli diye de tanınıyor.

Faydalanan hesabın kredilendirilmesi doğrulandıktan sonra, yeni CorDapp uygulaması, bu doğrulamaya göre Corda defterini otomatik olarak güncelliyor. Bir sonraki sürümü ise yurtiçi günlük hesap işlemlerini ve aynı zamanda vadeli kapanış hesap işlemlerini destekleyecek şekilde tasarlanmış.

R3 Baş teknik sorumlusu Richard Gendal Brown bu konuda şunları söylüyor:

        “Corda Settler uygulamasının başlaması ve ilk hesap işlemleri mekanizması olarak XRP yi desteklemesi, dünyanın en etkili iki kripto ve blokzincir topluluğunun birlikte çalışarak ne kadar güçlü bir ekosistem ortaya koyabileceklerini göstermesi açısından çok önemli bir adım”

Her iki topluluk arasında bu konuda görüşmeler uzun süredir devam ediyordu. Bu açıdan olumlu işbirliğinin gelişmesi XRP ye farklı bir değer katacak. Gendal Brown sektörün iki devi arasında ki bu özel işbirliğinin çok önemli bir adım olduğunu söylüyor. Bu adımın sonucu olarak Gendal Brown’a göre dijital varlıklar, değerlerin transferinde ve ödemelerde geniş çaplı kabul görecek ve kullanılacak.

Yazımızın hazırlandığı sırada XRP de kripto piyasasının karamsar görüntüsünden nasibini almış olarak son 24 saatte % 3,78 değer kaybıyla 0,33 dolardan işlem görüyor

Okunmalı:Alarm!XRP kritik destek seviyesini kırdı

Okunmalı: Dikkat!!! XRP direnç seviyelerini kırıyor

Corda tabanlı yeni gelişmeler

Dün aldığımız bir habere göre Brezilyanın en büyük özel bankası Birleşik Krallıktan Standard Chartered ile küçük kredilerde kullanmak üzere Corda tabanlı bir platform için anlaştı

Ayrıca bu ay SBI Ripple Asya, Corda platformu kullanarak, Japon ödeme kartı konsorsiyumu ile ortak bir PoC oluşturacaklarını açıkladı. Amaç sahteciliğin önüne geçmek.

Kripto para dünyası kötü günler geçiriyor diyoruz ancak bir yandan çok önemli gelişmeler gerçekleşiyor. Kriptolar bir kere hayatımızı kolaylaştırmaya başladı. Bu gelişmelerden geri dönüş mümkün değil o zaman kripto dünyası yaşadığı sarsıntıdan sonra taşları yerine oturtacak ve yeni bir döneme başlayacaktır.

ilgili yazımız: Ripple’a açılan XRP tahvil davası Federal mahkemeye taşınıyor

ilgili yazı: Ripple ve NEM Avrupaya yönelik ortak girişim başlattı

 

 

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
brave