Home Altcoin Ripple short işlemlerdeki düşüş dikkat çekici, Ayılar neyin kokusunu aldı?

Ripple short işlemlerdeki düşüş dikkat çekici, Ayılar neyin kokusunu aldı?

Ripple short işlemlerdeki düşüş dikkat çekici, Ayılar neyin kokusunu aldı?

brave
0

Ripple short işlemlerindeki düşüş piyasanın dikkatini çekmeye başladı. XRP short işlemleri tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkar çıkmaz takla atmaya başladı.

Ripple short pozisyonları düşüyor

XRPBTC paritesi 4 saatlik grafiğimizde, BTC ve XRP’nin gün boyunca renginin kırmızı olmasına karşın Ayıların mevzilerini terk ettiğini görüyoruz. Bunun altında yatan iki sebebin olduğunu düşünüyorum. İlki, Bitcoin XRP’e karşısında ani artış yapabilir, ikinci olasılık ise XRP, Bitcoin’den bağımsız fiyat hareketi sergileyebilir.

Bu yüzden, XRP için short işlemler Ayılar için artık cazibesini yitirmişe benziyor. Ethereum Classic üzerinde short işlemleri ağırlığını korurken, BTC’nin kaderi konusunda açılmış short işlemlerine rağmen XRP üzerinde short pozisyonları etkisini yitirmiş durumda.

Zaten son bir kaç haftadır Ayılar, XRP için daha önce yaptıkları gibi rahatlıkla short işlemi açamıyorlardı. Ayılar en iyi kazanımlarını XRP’nin büyük sansasyonel etkinliği olan Swell etkinliği sonrasında elde ettiler. Geçen yıl Sweel etkinliği öncesinde, sırasında ve sonrasında, XRP fiyatı inişe geçmeye başladı.

BTC düşüşe geçtiğinde XRP daha beter düşüyordu. Bu yüzden şu ana dek Ayılar, özellikle Bitmex ve Bitfinex’te kolayca short işlemlerini açabiliyordu. Ne zaman XRP Ethereum’un yerini aldı, bu durumun tamamiyle değişmeye başladı. Çünkü bu durumdan sonra XRP short işlemleri sadece daha az kârlı olmadı aynı zamanda Ayılar için oldukça riskli bir pozisyon haline geldi.

XRP, şu an BTC’ye nazaran daha iyi performans gösterdiği açık. Bununla birlikte, XRP kendini BTC’nin rakibi olarak konumlandırmaya başladığını görüyoruz. İşte tam da bu noktada, XRP’nin Bitcoin’in etkisinden tamamen kurtulduğunu görürsek bizim için sürpriz olmayacaktır.

Ancak XRP’nin hiç bir zaman BTC’nin yerini alabileceğini sanmıyorum. Şu an kripto piyasasındaki yatırımcılar ve tacirlerin çoğu günlük kazanımlar peşinde koşuyor. Ancak kriptoların toplumsal kabulu ile merkeziyetsizlik ve madenciliği daha ön plana çıkacaktır.

Bu durum gerçekleştiğinde XRP’nin hala o gün, bugün olduğu gibi popülerliğini sürdürebileceğini şahsen sanmıyorum. XRP, Ethereum’un düştüğü duruma düşebilir. Ethereum’un en büyük özelliği akıllı sözleşmelerdi. Ancak piyasaya bu imkanı sunan kripto paralar çoğaldıkça ETH gözden düşmeye başladı ve sonunda konumunu kaybetti. Aynı kaderi XRP’nin de yaşamayacağının garantisini verebilir misiniz?

Ayrıca bakabilirsiniz:

XRP’nin destek noktası kırıldı ve düşüş trendi tekrar başlıyor.

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
brave