Home Bitcoin Danimarka’da Bitcoin kabulu hızla yayılıyor

Danimarka’da Bitcoin kabulu hızla yayılıyor

Danimarka’da Bitcoin kabulu hızla yayılıyor

brave
0

Danimarka’da Bitcoin kabulu hızla yayılıyor. Bitcoin ile yapılan ödemeler tüm dünyada giderek yaygınlaşıyorken, Bitcoin ile yapılan ödemelerin kabul edildiği ülkelerin başında da Danimarka geliyor. Danimarka’da Bitcoin kabul eden restoran sayısı 1500’ü geçti. Peki Bitcoin’in yaygınlaşması, BTC fiyatlarını etkiler mi?


Danimarka’da Bitcoin kabulu hızla artıyor

 

Şimdiye kadar Danimarka’yı, leziz hamur işleri ve Viking efsaneleri ile tanımış olabilirsiniz. Ancak Danimarka’nın bir diğer özelliği de Bitcoin gerçeğini hızlı bir şekilde günlük hayata monte eden ülkelerin başında gelmesidir. Kuzey Avrupa ülkesi atalarının izinden gidiyor. Vikinglerde yeni şeyleri keşfetmekte her zaman önder olmuşlardı. Şimdi de torunları olan Danimarka vatandaşları, Bitcoin öncülüğü yapmaya kararlı görünüyor.

Türkiye’deki yemek sepeti gibi bir sisteme sahip olan, Danimarka merkezli Hungry.dk’nın 2014’den beri Bitcoin ile online yemek siparişi aldığını biliyor muydunuz? Son yıllarda havuza dahil olan restoran sayısında da ciddi bir artış söz konusu. İçinde bulunduğumuz aralık ayı itibariyle bu sayı 1500’ü geçmiş durumda.

bitcoin kabulu hızla

İşte Hungry.dk temsilcisinin bu konu hakkında verdiği demeçler:

‘’Bizler yeniliğe çok açık insanlarız. Bu yüzden birçok ödeme sistemini kabul ediyoruz. 2014 yılında da Bitcoin’le ödeme işlemlerini sistemimize entegre ettik.

Bitcoin’le ödeme konusunda, müşterilerimizden de çok olumlu geri bildirimler alıyoruz. İleri ki zamanlarda ödeme sistemimize diğer kripto paraları da ekleyebiliriz.’’

Son sözler

Bitcoin’in günlük hayatta kullanımının yaygınlaşması, insanların, Bitcoin ve diğer kripto paraları sadece bir yatırım aracı olarak görmekten ziyade, günlük hayatta da Fiat paralar (TL, Euro, Dolar, Rupi) gibi kullanılabileceğinin idrakine varmalarını sağlayacak bu da daha çok insanın kripto paralarla tanışmasına yardım edecektir. Sonuç olarak da Bitcoin’e olan arz artacağından, bu uygulamaların uzun vadede Bitcoin fiyatının yukarı çekilmesine katkı sağlayacağını söyleyebiliriz.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

Eski bilgisayarlarınız sizi kripto zengini yapabilir. Nasıl mı? Tıklayınız.

Yıllara göre Bitcoin teknik analizi ve olası senaryolar için tıklayınız.

Mark Kaizer Bitcoin’in 100 bin doları göreceği konusunda ısrar ediyor. Tıklayınız

2011 de 1000 dolarlık Bitcoin alsaydınız şu an kaç dolarınız olurdu? Tıklayınız

 

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
brave