Home Kriptopara Haber Bakkt, Fidelty ve ETF’lerin Bitcoin ve kripto paranın geleceği için iyi bir şey olduğunu mu düşünüyorsunuz? Dogecoin’in kurucusu cevaplıyor:

Bakkt, Fidelty ve ETF’lerin Bitcoin ve kripto paranın geleceği için iyi bir şey olduğunu mu düşünüyorsunuz? Dogecoin’in kurucusu cevaplıyor:

Bakkt, Fidelty ve ETF’lerin Bitcoin ve kripto paranın geleceği için iyi bir şey olduğunu mu düşünüyorsunuz? Dogecoin’in kurucusu cevaplıyor:

brave
0

Dogecoin‘in kurucusu Jackson Palmer: Bakkt, Fidelty ve ETF’lerin Bitcoin ve kripto paranın geleceği için iyi bir şey olmadığını düşünüyor. Neden bu şekilde düşündüğüne yakından bakalım.


Bakkt, Fidelty ve ETF’lerin Bitcoin ve kripto paranın geleceği

Jackson Palmer’i bu şekilde düşünmeye iten en başlıca sebep, bu gibi devasa ve merkezi fonların eko-sisteme katılmasıyla birlikte tekrar merkeziyetsizlikten merkeziyetliğe dönüş olacağını düşünüyor. Bu duumun Bitcoin‘in manifestosuna aykırı şekilde merkeziyetsizlikten uzaklaştıracağını endişelerini taşıyor ki, bu konuda çok da haksız değil.

Diar’da yayınlanan son araştırmada, kripto para topluluğu için önemli sayılabilecek bazı noktaları 1. sayfasına taşımış. Orada Palmer’in ‘Kripto para birimleri’nin kurumsallığı bir paradox’ sözüne atıf yapmış.

Palmer, sözlerine açıklık getiriyor ve ekliyor. Kripto para şu ana kadar hükümetlere ve kurumsallara rağmen nasıl büyüdüyse bundan sonra da hedefi bu olmalı. Kurumsallar katılmak isterlerse buyursunlar ancak büyümeyi Bakkt, Fidelity ve ETF’lere endekslemek Bitcoin’in çıkış doğasına aykırı.

Palmer, ayrıca kripto para savunucularının güven için eko-sistem dışında onay aramasından rahatsızlığını dile getirdi. Bu insanların kripto para terimin ne için mücadele ettiğinin farkında olmadıınıyeniledi:

“Bir çok kripto para mereaklısı, eko-sisteme paranın aktığı zamanlarda kör şekilde neye katıldığını sorgulamaksızın eko-sisteme dahil olmuştur. Kripto para dünyasında herkesin sorması gereken asıl soru, ne tür bir işe dahil olduğudur ve Bitcoin’in manifestosunda yer alan orjinal hedefine ne kadar uzakta olduğudur ”

Palmer aynı zamanda Bakkt, Fidelity ve Coinbase gibi kurumsal gözetim hizmetlerindeki artışa dikkat çekti. Bu durumun tehlşkeli olduğunu çünkü bu gibi kurumlarda toplanacak büyük fonların eko-sistem ile kedi- fare oyununa dönüştüreceği endişesi taşıdığını söyledi.

Palmer, kripto para topluluğun kurumsal odaklı düşünmeden bir an önce çıkıp ‘Yıldırım Ağı’ ve Plasma Yapısı’ gibi toplumsal kabul hızlandıracak teknolojik gelişmelere odaklanması gerektiğini vuguladı.

Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Sizce Palmer haklı mı?

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
brave