Home Kriptopara Haber Şok Haber: Visa Bitcoin, Ethereum, Ripple ve Diğer Coinlere Yeşil Işık Yaktı

Şok Haber: Visa Bitcoin, Ethereum, Ripple ve Diğer Coinlere Yeşil Işık Yaktı

Şok Haber: Visa Bitcoin, Ethereum, Ripple ve Diğer Coinlere Yeşil Işık Yaktı

brave
0

Visa Bitcoin, Ethereum, Ripple ve daha birçok kripto parayı ödeme seçenekleri arasına alırsa ne  olur dersiniz? “Böyle bir şey imkansız, asla olmaz” diyebilirsiniz. Lakin Visa CEO’sunun farklı düşünceleri var.


Visa Bitcoin, Ethereum, Ripple…

Geleneksel finans sektörünün devlerinden Visa’nın CEO’su Al Kelly, eski hedge fon yöneticisi Jim Cramer’a şaşırtıcı açıklamalarda bulundu. CNBC’nin Mad Money programında bir araya gelen ikili kripto paraların geleceği hakkında konuştu. Al Kelly’nin kripto paraların bir ödeme aracı olarak kullanılabileceğini söylemesi ise gerçekten şaşkınlık vericiydi.

Cramer’in “Kripto paraların yükselişini Visa’nın finans dünyasındaki hegemonyasına bir başkaldırı olarak görüyor musunuz” sorusuna Kelly’nin cevabı şu şekilde oldu:

“Şurası açık ki bu dediğinizin kısa ve orta vadede gerçekleşme ihtimali yok. Ama hakkını da vermek gerekir ki kripto paralar bir emtia ya da ürün olmaktan ziyade ödeme aracı olma yolunda ilerliyor. İnsanların kripto paraları kullanırken normalfiat paralar kadar güvende hissedebilmeleri için piyasanın biraz daha olgunlaşmasına ihtiyaç var.”

Visa CEO’sunun bu sözleri genel manda şüpheci bir etki bırakırken devamında ettiği sözler havayı bir anda değiştirdi.

“Eğer kripto varlıklar kendilerini ispatlarlarsa yani başarılı olurlarsa Visa olarak biz de onlara bir pencere açabiliriz. Çok uluslu bir şirket olarak Dünya’nın başat finans ortamlarında varlığımızı sürdürmek gibi birincil hedefimiz var. Lakin kripto paralar piyasada kullanılmaya başlamadığı müddetçe Visa’nın gözünde bir emtia olarak kalmaya devam edecek.”

Visa gibi geleneksel finans sektörünün kalelerinden bir firmanın CEO’sundan beklenmeyecek esneklikteki sözlerini şu şekilde sona erdirdi:

“Tekrar ediyorum. Eğer o alana girmemiz gerekirse gireriz. Lakin şu an kripto paraların genel görünümü bir metadan, emtiadan farklı değil.”

Visa Bitcoin, Ethereum, Ripple ve daha birçok kripto paranın kendi ağlarında da kullanılması için sadece olgunlaşmaları gerektiğini söylemiş oluyor. Şüphesiz bu devrimsel bir bakış açısı. Bu kripto paralar PundiX gibi aracı projelerin de katkılarıyla işlerlik kazandığında finans sektörünün devleri kapılarını açmak zorunda kalacak. İşte o zaman Visa gibi Mastercard gibi fiat paraları destekleyen ve her cüzdana giren kartlar kripto paraları da destekleyecek. O günlerin gelmesini sabırsızlıkla bekliyoruz.

Kripto Para Sektörüne Dair Diğer Haberler için Tıklayın

Kaynak


 

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
brave