Home Altcoin Alibaba.com’dan Alibabacoine’e İhtiyati Tedbir Kararı

Alibaba.com’dan Alibabacoine’e İhtiyati Tedbir Kararı

Alibaba.com’dan Alibabacoine’e İhtiyati Tedbir Kararı


0

Alibaba.com’dan Alibabacoin’e karşı ilk gol atıldı. Çin e-ticaret devi, Alibabacoin(ABBC)’e karşı ihtiyati tedbir kararı kazandı. İki şirket arasındaki anlaşmazlık, sahip oldukları isim nedeniyle baş gösterdi.


Ekim ayında doldurulan dosyada Alibaba, kripto para firmasının kendi ticari ismini kullanarak yayınladığı tanıtım materyalleri ile destek kazanmaya çalıştığını söyledi. Bu şekilde ABBC, ICO’lardan 3.5$ milyonun üzerinde kazanç elde etmişti.

Davaya bakan yargıç Paul Outken ön duruşma için tekrarlanan başvurunun  kabul edildiğini söyledi. Daha sonra da davalıların Birleşik Devletler içinde ALIBABA markasını kullanmasını men ettiğini söyledi. Bunlar kelimeler, terimler, isimlendirmeler, dizaynlar ve benzeri tasvirleri içeriyor.

Dava dosyasında bir kaç davalının ismi geçiyor: Alibabacoin Foundation, ABBC Block Chain IT Solutions, Alibabacoin General Trading FZE. Ve Alibabacoin Foundation LLC. Ayrıca ABBC şirketi kurucusu Jason Daniel Paul Philip ve Hasan Abbas’tan da bahsediliyor.

Alibabacoin bir dijital para ve  imaj belirleme için yapay zeka tekniklerinin kullanılabileceği bir blockchain networku. Asıl amacı bireyleri mümkün olduğu kadar doğru bir şekilde belirlemek.

CoinmarketCap’a göre ABBC pazarda en az bilinen kripto paralardan biri. Gerçekten de market kapitalizasyonu açısından 1697 numarada. 1.9$ milyonluk market kapasitesi mevcut ve her koin yaklaşık 0.7$’a satın alınabiliyor.

Alibaba dünya üzerindeki en önemli şirketlerden bir tanesi. Alibaba.com’dan Alibabacoin’e karşı başlatılan bu mücadelenin nedeni rakamlarda gizli. Alibaba 365$ milyarlık market kapasitesine sahip. Bu da Bitcoin’in total hacminden 3 kat, ve tüm dijital para endüstrisinden 1.5 kat büyük demek.

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
cryptopazar_koinmedya