Home Kriptopara Haber ICO’ların Ayakta Kalabilmesi İçin Bitcoin’in 10.000 Doları Geçmesi Şart

ICO’ların Ayakta Kalabilmesi İçin Bitcoin’in 10.000 Doları Geçmesi Şart

ICO’ların Ayakta Kalabilmesi İçin Bitcoin’in 10.000 Doları Geçmesi Şart


0

Bitpay Müşteri İlişkileri Departman Başkanı Sonny Singh Bloomberg’e verdiği mülakatta Bitcoin’in yükselmesi gerektiğini savunurken bunun ICO’lar için olmazsa olmaz olduğuna vurgu yaptı. Sing’e göre Bitcoin’in 10.000 doları geçmesi şart.


Singh: Piyasanın Dibi Gördüğünü Söylemek Zor

Bloomberg’in kadrolu yorumcusu Joe Weisenthal’a konuşan Singh kripto varlıkları arasında en çok Bitcoin’e odaklandı. Bitcoin’in de aynı Ethereum gibi şu aralar sessizliğe gömüldüğünü ama büyük bir sıçrama potansiyeli olduğuna inandığını belirtti.

“Bu yaşadığımızın piyasanın göreceği en düşük seviye olduğuna inanmak için elimizde yeterli ikna edici veri yok” diye Singh şöyle devam etti.

“Piyasalar tam da şu aralar yönünü arıyor. Hangi yönde ilerleyeceğine karar vermesi için bazı katalizör etkisi yapacak olay ve haberlere ihtiyacı var. Ama elimizde olan tek şey bazı insanların bazı şeyler yapabileceğine dair söylentilerden başkası değil. Bence önümüzdeki sene bu piyasaya büyük miktarlarda giriş yapıldığını hep beraber izleyeceğiz.”

Bitcoin geçtiğimiz hafta yine büyük sahne ışıklarını üzerinde hissetti. Hafta boyunca adı büyük Wall Street firmalarıyla anıldı. Citigroup ve Morgan Stanley firmalarından bazı yetkililer üzeri kapalı da olsa Bitcoin türev işlemlerini başlatacaklarının işaretini verdiler. Goldman Sachs yöneticilerinin ise bu konuda plan yaptığına dair söylentiler çokça konuşuldu.

Bitcoin’in hafta boyunca performası altcoinlere nazaran daha iyiydi. Ethereum ise son 15 ayın en dip seviyelerini gördüğü haftada ciddi savrulmalar yaşadı.

Ethereum‘un bu hafta adından söz ettiren performasnı için Tıklayın

ICO’lar Eski Güzel Günlerini Asla Yakalayamayacak

Şirket, bu yıl SecoWit uyumluluğunu sağlamayan Bitcoin Cash’e desteklediğini duyurduktan sonra, çokça eleştirinin hedefi oldu. SecoWit kısaca kendi ödeme çözümünü kullanan müşterileri için kesinti ücretlerinde gözle görülür indirimler sağlayan bir özellik.

Bitpay’in bu tür kararları kripto çevrelerinde hakkında güvensizliğe neden olacak şekilde söylentilere yol açtı. Bitpay’in ezeli rakibi BTCPay’in CEO’su firmayı köhneleşmiş olmak ve iş bilmezlikle suçladı.

Singh’e göre Bitcoin gerçek bir ralliye başlamadığı müddetçe altcoinlere özellikle de ICO tokenlerine inanç beslemek için çok az sebep var.

“Bitcoin’in düşüş dönemlerinde hiç ICO haberleri görüyor musunuz? Hayır. Ayı piyasası ile birlikte ICO’lar tüm cazibelerini yitirdiler. Bitcoin bu fiyatlarda seyretmeye devam ettiği müddetçe de ICO’lardan haber alınamayacak. ICO’ların hayata tutunabilmesi için Bitcoin’in 10.000 doları geçmesi şart. Aksi halde tüm ICO piyasasının başı büyük belada. Birçok ICO projesi asla 8 ay önceki eski güzel günlerini geri yakalayamayacak.”

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
cryptopazar_koinmedya