Anasayfa Altcoin TRON neden düşüyor – Yok Mu TRX’i Durduracak? (Güncellendi)

TRON neden düşüyor – Yok Mu TRX’i Durduracak? (Güncellendi)

TRON neden düşüyor – Yok Mu TRX’i Durduracak? (Güncellendi)
0
koinmedya_googlenews

TRON neden düşüyor sorusu bugünlerde herkesin zihnini kurcalıyor. Görünür hiçbir sebep olmaksızın TRON (TRX) istikrarlı alçalışına devam ediyor.

TRON Neden Düşüyor?

Son 24 saatte altcoinler oldukça fazla değer kaybetti. Aynı düşüşün haftasonu boyunca yaşanacağını söyleyenler de az değil. Tüm piyasa kırmızıya boyanmışken kendini daha fazla belli etmek için çırpınan bir kripto para vardı: TRON

TRON neden düşüyor sorusunu sorduğumuzda, Tuğla suda nasıl batarsa işte öyle batmaya devam ediyor TRON. Sadece son 48 saatte 535 satoshiden 480 satoshiye (%11.45) gerilemeyi başardı. Dolar bazında ise 3.9 centten 3.5 cente (%11.42) geriledi. Bitcoin’in değer artışı yaşadığı son 1 hafta içerisinde altcoinlerin özellikle de TRON’un bu kadar ciddi kayıp yaşaması düşündürücü. Ayrıca yaz aylarında ayı piyasası yaşamak da pek olağan olmayan durumlardan.

tron neden düşüyor TRON neden düşüyor – Yok Mu TRX’i Durduracak? (Güncellendi)

 

Sayılarla TRON

Son zamanlarda TRON işlem hacimlerinde artış var. (7 Temmuz –96m$, 15 Temmuz-180m$, 18 Temmuz-284m$) Lakin bu artış bile fiyatlardaki düşüşü frenleyebilmiş değil. Çoğu altcoin günlük 200 milyon dolarlık işlem hacmi için bir kollarını verirdi heralde. Öyle görünüyor ki böylesine yüksek bir işlem hacmini yatırımcılar, piyasadan ucuza TRX toplamak yerine varlıklarını elden çıkarmak için kullanıyorlar. Bu durumun değişmesi de pek kolay olmayacak gibi görünüyor.

TRON neden düşüyor dendiğinde akla OKEx borsası TRON fiyat momentumunun anahtarını elinde bulunduruyor. Bu borsadaki USDT ve BTC pariteleri yapılan işlemin %35.8’ini elinde bulunduruyor. Binance’ın USDT paritesi 3.sırada BTC paritesi ise 5. sırada yer alıyor. Huobi’nin USDT üzeriden TRON’a açtığı işlemler ise TRON’un günlük işlem hacimlerinde 4.sırada bulunuyor. Fiat para birimleri üzerinden açılan pariteler TRON işlem hacminin çok küçük bir bölümünü kapsıyor. Sıralamada ilk 18’de ancak bir adet fiat paritesi görülüyor.

tron neden düşüyor TRON neden düşüyor – Yok Mu TRX’i Durduracak? (Güncellendi)

Her bir mum çubuğunun bir günlük fiyat değişimini gösterdiği yukarıdaki grafikte TRON’un son 4 aylık fiyat hareketi görülebiliyor. Nisan ayında yaşanan boğa piyasası ile yaptığı çıkışın düzeltmesinden henüz kurtulamayan TRON fiyatı şu an Fib 0,786 çizgisine dayanmış durumda. RSI değeri ise 33 gibi oldukça düşük bir değerde seyrediyor.

Son söz olarak şunu söyleyebiliriz ki her ne kadar fiyat bu kadar büyük bir düzeltme yapmış olsa da mevcut rakamlar panik satışlarının başlamasını tetikleyecek kadar korkutucu değil. Bu hafta sonu gidişatın değişeceğine dair emareler görme olasılığımız var. Fiyatlar FİB 0.786 seviyesinde destek bulup gidişatı değiştirecek hamleler yapabilir. TRON şu an öngörülmesi en zor kripto paraların başında geliyor.

 

TRON neden düşüyor sorusu Justin Sun’ın kendisinin de ifade ettiği gibi, aşırı pazarlama faaliyetleriyle ilgili. Öyle ki aşırı pazarlama faaliyetlerinden dolayı TRX topluluğundan özür dilemek zorunda kaldı. Hali hazırda devam eden Çin merkezli soruşturma da yatırımcılarda güvensizliğe neden oldu. Bekleyip görmek ve takipte kalmak gerekiyor.

TRON neden düşüyor sorusunu sizler için cevaplamaya çalıştık, umarız faydalı olmuştur.

 

Etiketler:
X