KoinMedya
Home Bitcoin Bitcoin Haber Trump, Bitcoin’e Yatırım Yaptığı İçin Mi Henüz Yasaklamadı?

Trump, Bitcoin’e Yatırım Yaptığı İçin Mi Henüz Yasaklamadı?

Trump, Bitcoin’e Yatırım Yaptığı İçin Mi Henüz Yasaklamadı?
“bayebit”


0
Trump, Bitcoin’e yatırım yaptığı için mi henüz yasaklamadı? Dünyanın Birçok ülkesinde hükumetler tarafından Bitcoin ile ilgili olumlu veya olumsuz düzenlemeler yapılırken Trump yönetimindeki ABD henüz bir değerlendirme yapmadı.

Trump, Bitcoin’e Yatırım Yaptı Mı?

Ekim 2017’de, Donald Trump yönetimi (Amerika Birleşik Devletleri’ni yöneten ekip), Başkan­’ın çok yakın bir zamanda kripto paralarını yasaklamayı planladığını ileri süren bir takım anti-Bitcoin açıklamaları yaptı. Şimdi Temmuz ayında olduğumuz gibi ve Trump’tan kripto-para birimi ile ilgili hiçbir söz veya açıklama duyulmamışken tam olarak neden yasaklama yapılmadığını ­sorgulamak gerçeğe aykırı olmayacaktır.

Jürinin verdiği hukuki karara göre, Trump yönetimi Ekim ayında şöyle ifadeye yer verdi:

“FBI son zamanlarda karanlık ağ (the dark web) hakkında çok endişeli. En büyük iki karanlık – bana göre- siteyi ele geçirdik. Sonuncusu olan Alphabay’ı da yakın zamanda devirdik.Ayrıca FBI Fentanil de dahil olmak üzere, o bölgede yasa dışı maddeler ya da silahlar sattığımız bireylerin bulunduğu 240.000 siteyi de ele geçirdik. Bu şahıslar Bitcoin ve diğer  izlenemez finansal unsurları kullanıyorlardı. Bu da biz ve vatandaşlarımız için büyük bir problem oluşturuyordu. ”

Bununla birlikte yetkililer şu ifadeleri yineleyerek ve altını çizerek tekrarladılar:

Bitcoin’in FBI ekipleri ve hükumetin bizzat kendisi tarafından takip edilen bir mesele. Amerika’nın güvenliği söz konusu oduğu için Trump olayı yakından ve titizlikle takip ediyor. Yeni gelişmeler olduğunda herkesi bilgilendirmeye devam edeceğiz.”

Başkanın Bitcoine olan merakı olmasına ve bu kadar çok sayıda haber ve bir ­çok manşet örneği gazete ve dergilerde yer alıyorken, Trump kripto parayı yasaklamak için neden henüz kılını bile kıpırdatmadı dersiniz?

Trump’ın Bitcoin’i Yasaklamama Sebebi ne olabilir?

Belki de Trump Bitcoine yatırım yapıyor. Bu yüzden çıkaracağı yasak çıkarlarına hizmet edecek mi yoksa çıkarlarına aykırı mı olacak? Trump’ın Trump imparatorluğunun ardındaki beyin olduğ­unu aklınıdan çıkarmamanızı tavsiye ediyorum. Doğası gereği kendisi bir işadamı ve gerçekten de bu başkanlık kendisi için bir yan proje. Trump, Bitcoine yatırım yapmasının çok mantıklı olmasının yanında on­u­n ilkeleri doğrultusunda da akla yatkın bir adım gibi görünüyor.

Trump konuya pek değinmemekteki ısrarına devam ediyor. Bunu hem  piyasaların fiyatını dalgalandırmakla  ilgisi olmadığını teyit etmek hem de onunla ve kripto parayla ilgili olarak çıkan haber miktarını sınırlamak için yapıyor gibi görünüyor. Şu an kendi yatırımlarını geliş­tirmek için piyasaları istikrarlı tutmak, çıkarlarını korumak için atacağı en akıllı adım.

Bu bilgiler spekülasyon olsa da, kesinlikle düşünmeye değer. Merkezi olmayan, ancak Birle­şik Devletler Başkanı tarafından sahip olunan bir hükümet karşıtı kripto para birimi düşünün. Bu ironi tanımı değilse daha başka ne olabilir ki?

Coinajans