Home Altcoin Altcoin Haber Ripple Tahvil, Litecoin’in Varolma Nedeni Yok

Ripple Tahvil, Litecoin’in Varolma Nedeni Yok

Ripple Tahvil, Litecoin’in Varolma Nedeni Yok


0
Bazı şirketler ve sektör liderleri Ripple tahvil yönünde açıklama yapmaya başladı. Bunlardan biri de Austin merkezli Multicoin Capital firması EOS (EOS) ve Ethereum (ETH) için umutlu ama Ripple (XRP) ve Litecoin (LTC) için olumsuz görüş beyan etti

Ripple Tahvil, Litecoin Varlık Sebebi Belli Değil, En İyisi Ethereum

Multicoin kurucu ortağı Kyle Samani Fortune dergisinden “Balancing The Ledger” ekibine konuştu. Samani’ye göre Ripple tahvil hüviyetinde, Eos umut vadedebilir, Litecoin diye birşey neden var belli bile değil ama Ethereum gerçek bir efsane.

Şimdi bu görüşlerini nasıl gerekçelendiriyor ona bakalım:

EOS Etkinliği Beklendiği Kadar Kötü Değildi

Şimdilik pozisyonumuzu koruyor, satış yapmış değiliz. EOS lansmanı, umduğumuz gibi sorunsuz gitmedi. Tüm etmenler gözöüne alındığında, insanlar, beklediğim kadar kötü değildi yorumunu yaptı. Ellerindeki kaynaklara göre, olması gerektiği kadar iyi değildiler; yapmamaları gereken bazı hatalar yaptılar. Fakat uzun vadede düşünüldüğünde giderilemeyecek sorunlar değil, işler yoluna girecektir.

EOS lansmanı sonrası günlerde ortaya saçılan onlarca olumsuz haber yüzünden, elbette Samani ile aynı görüşte olmayan birçok uzman var.
Samani’nin Multicoin Capital’inin elinde çok miktarda EOS olduğunu da akıldan çıkarmamakta fayda var.

10 Yıl Gözü Kapalı Güvenebileceğiniz Tek Proje: Ethereum

“İnsanlar şunu görmezden geliyor. Ethereum blockchaini 2015’in ilk günlerinde ortaya çıktığında ne altyapısı ne yeterli yazılımcı desteği vardı. Muhalifleri onu gömmek için her yolu denedi ama o hala ayakta ve en çok güven veren proje”

Samani gelecekte de Ethereum’un sektörü domine edeceğini inkar etmiyor. Piyasa büyüklüğü açısından listede 2.sırada olan Ethereum’un rakiplerinin gözlerinin tam içine baktığını söylüyor.

“Eğer bana bugün bir kripto para seçin ve 10 yıl sonra geri gelin deseler şüphesiz Ethereum’u seçerdim. Sanırım Ethereum zaman geçse de eskimeyecek ve geçilemeyecek tek proje”

Litecoin Niye Var?

Samani’nin olumlu görüşleri ne yazık ki Litecoin’e sirayet etmiş durumda değil. Hatta Litecoin’in piyasada yeri olmadığını düşünüyor.

“Litecoin’in bana göre hiçbir varlık gayesi yok. Bitcoin forku olarak ortaya çıktı. Ve köşede öylece oturup duruyor. Litecoin’e yatırım yapılması için öne sürdükleri tek gerekçe Bitcoin’in Testneti olması. Lakin gelin görün ki bu mantıklı bir gerekçe değil.”

Şunu da hatırlamakta fayda var ki kredi kartı vari bankacılık işlemlerinde kullanılması için tasarlanmış Litepay duyurulduktan kısa süre sonra tamamen durdurulduğu açıklanmıştı. Bu fiyasko bile Litecoin’e duyulan güveni yerle bir etmeye yeterdi.

Üzgünüm, Ripple Tahvil

Samani Ripple konusunda herkesi temkinli olmaya davet ediyor. Çünkü Ripple projesinin en başından beri korktuğu şeyin, yani tahvil olması olasılığının gerçeği yansıttığını düşünüyor.

“Ripple apaçık bir tahvildir. Haberler piyasaya ne zaman düşer bilemiyorum ama Ripple’ı yerle bir edecek yıkıcı haberler yolda. Bahsettiğim şey, eğer SEC Ripple’ı tahvil olarak tanımlarsa, tüm kripto borsaları Ripple’ı işlemlerden kaldıracak. Eğer bu gerçekleşirse, likidite tamamen tükenecek ve Ripple dibi görecek.”

Ripple’dan Brad Garlinghouse ise Ripple’ın tahvil olmadığını ve bu yüzden de Coinbase’in yakın zamanda Ripple’ı listelemesi gerektiğini şöyle anlatmıştı.

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
cryptopazar_koinmedya