Home Kriptopara Haber Menkul Kıymet Tokenlerinin Geleceği Var mı? Polymath (POLY) Kripto Para Sektörüne Ne Getiriyor?

Menkul Kıymet Tokenlerinin Geleceği Var mı? Polymath (POLY) Kripto Para Sektörüne Ne Getiriyor?

Menkul Kıymet Tokenlerinin Geleceği Var mı? Polymath (POLY) Kripto Para Sektörüne Ne Getiriyor?


0
Menkul kıymet tokenlerinin geleceği var mı? Bu kavram kısa bir dönem önce SEC ile kripto para literatürüne girdi. Belki şu an iyi bildiğiniz üzere Amerika Birleşik Devletleri’nde tahvillerle ilgili pek çok düzenleme mevcut. Çünkü ABD yatırım için en büyük market  özelliğinde ve elbette bu düzenlemeler diğer ülkeleri de etkiliyor.

Menkul Kıymet Tokenlerinin Geleceği Var mı? Polymath (POLY) Kripto Para

Sektörüne Ne Getiriyor?

 

Menkul kıymet tokenlerinin geleceği var mı? bu cevabı verebilmek için önce Tahvil nedir bilmemiz gerekiyor.

Tahvil nedir?

Kısaca açıklamak gerekirse ticareti yapılabilir bir finansal değer. Öz kaynaklar borçlar ve türevleri global tahvil pazarını oluşturan üç majör tip enstrüman. 2016 da bu üç Pazar toplam  kavramsal değer olarak 1.3$ katrilyon  değerindeydi.

Diğer taraftan blockchain ve kripto paralarla ilgili düzenlemeler henüz yerine oturmadı. Dolaşımdaki pek çok kripto para tahvil olarak kabul edilmiyor.fakat eğer öyle olsaydı yoğun etkileri olacaktı. Örneğin eğer tokenler ICO halinde çıkarıldıklarında tahvil olarak kabul edilseydiler yanlızca akredite yatırımcılar katılabileceklerdi. Şimdilik ICO halinde çıkarılan tokenler kamu hizmeti için kullanılıyor. Bu tokenler elinde bulunduranlara belirli hizmetlere ve fonksiyonlara ulaşmaları için yardımcı oluyor. Düzenlemeler henüz netleşmediğinden  pek çok ICO ABD de yaşayan yatırımcılara bu tür hizmetler vermekten kaçınıyor.

ICO lar tahvil çıkarma gibi çok maliyetli metodlara bir alternatif gibi duruyor. Bu maliyet  genellikle karın %5-10 unu buluyor. Gerçekten finans dünyası hiç verimli olmayan tahvil alış verişi ve sermaye artırım işlemlerini yapan üçüncü bir grup insanla dolu görünüyor.

Menkul Kıymet Tokeni Olarak Polymath

Polymath (POLY), blockchain üzerinde  yasal olarak uyumlu tahvillerin ticaretini yapmak ve sermayeyi artırmak amacıyla farklı tarafların iletişime girmesine izin veren bir protokol oluşturarak bu sorunu çözmek istiyor. Bu, zamanla işlem maliyetlerinin düşmesine yardımcı olabilir.

Polymath Ethereum üzerine kurulu fakat diğer platformlara da yerleştirilebilir.

Dahil olan taraflar şunlar:

*Yayınlayanlar/çıkaranlar:

Bunlar, tahvil tokenleri satma arzusunda olan kişiler.

*Geliştiriciler:

Geliştiriciler, akıllı anlaşmaları oluştura ya da sunan kişiler.

*KYC sağlayıcılar:

KYC sağlayıcılar, katılımcıların kimliklerini geçerli kılan ve eğer gerekli ise onların akredite yatırımcı olup olmadıklarını belirleyen kişiler.

*Yatırımcılar:

Tahvil tokenleri satın almak ya da ticaretini yapmak isteyen bireysel yatırımcılar ya da kuruluşlar.

*Yasal temsilciler.

Bunlar teklif ve önerileri  uygulanabilir sınırlı kısıtlamalar ile veren kişiler.

Tüm süreç aşağıda açıklanıyor ( white piper’dan alıntı):

Menkul kıymet tokenlerinin geleceği var mı

 

Teşvikler

Kripto paranın hangisi olduğuna bakılmaksızın kendinize token token almanın herhangi özendirici bir yanı olup olmadığını sormak iyi bir fikir. Polymath alma durumunda POLY token Polymath pazarında işlem görmek için hizmet ediyor. Diğer farklı pazarlar ise şu şekilde.:

*KYC sağlayıcı pazarı

*Yasal temsilci pazarı

*Geliştirici pazarı

Bu marketlerin herbirinde  dahil olan farklı gruplar  KYC sağlayıcı servisleri, geliştirici servisleri ve yasal temsilci servisleri için teklif veriyor.  bir anlaşma yapıldığı zaman işlem POLY token kullanarak başlatılıyor.

Eğer tüm sistemin ve pazarın başarılı olacağını varsayarsak ekosistem içinde oluşturulan değerin networkun değerinde pozitif bir etkiye yol açacağını ve böylece tokenlerin fiyatında da artış olacağını varsayabiliriz.

 

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
cryptopazar_koinmedya