Home Altcoin Altcoin Haber Goldman Sachs CEO: Kripto Parayı Yok Saymak Çok Küstahça!

Goldman Sachs CEO: Kripto Parayı Yok Saymak Çok Küstahça!

Goldman Sachs CEO: Kripto Parayı Yok Saymak Çok Küstahça!


0
Goldman Sachs CEO’su Lloyd Blankfein, bitcoin’i yoksayarak, kripto paraların gelecekteki muhtemel başarısını göz ardı edemeyeceğini dile getirdi.

Goldman Sachs CEO’su yakın zamanda kendisi ile yapılan bir röportajda, Kripto para ve Bitcoin  hakkında şu ifadelere yer verdi:

“ Kripto paranın kendisi için “rahatsız edici” olması sebebiyle piyasada var olamayacağı yanılgısının “çok küstahça” olurdu. Eğer insanların kabullendiği gibi değeri olan bir para biriminin varlığını resmen kabul edeceksek, niçin herkesin üzerinde uzlaştığı bir para birimine sahip değiliz ki?

Kripto para konusunda genelde mesafeli değerlendirme ve açıklamalar yapan meşhur CEO Lloyd Blankfein, bunu altının evrensel bir para birimine geçişi sürecinin örneğini vererek açıklamasını somutlaştırıyor:

“Beni kesinlikle ilgilendirmiyor, ben yapmam, Bitcoin sahibi de değilim. Bildiğim kadarıyla Goldman’da Bitcoin’i yok. Ama eğer işe yaramıyorsa, niçin ilerde sahip olunabileceğinin tarihsel yolunu altın örneğiyle açıklayabilirim.”

Goldman Sachs küresel yatırım araştırması başkanının, kripto para birimini daha önce “spekülatif bir balon” olarak adlandırıldığını belirtti ve ekledi:

 “Potansiyellerini ortaya koyamayan kripto paralar büyük olasılıkla, sıfırı tüketecektir. Spekülatif bir balonun içinde olduğumuz gerçeği, yegeri kalanlar için mevcut fiyatların artmayacağı anlamına gelmiyor. Aynı zamanda olmasa bile, çoğunun zirve yaptığı dönemleri bir daha asla görmeyeceği anlamına da gelebilir. ”

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
cryptopazar_koinmedya