BTC : 65086 ₺ ETH : 1617 ₺ XRP : 1.429 ₺ LTC : 319.5 ₺ USDT : 6.795 ₺ XLM : 0.515 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Altcoin Stellar geliştiricileri XLM enflasyonuyla mücadele ediyor

Stellar geliştiricileri XLM enflasyonuyla mücadele ediyor

Stellar geliştiricileri XLM enflasyonuyla mücadele ediyor
0
huobi_koinmedya

Stellar geliştiricileri XLM enflasyonuyla nasıl başa çıkacaklarının yollarını arıyorlar. İşleri zor görünüyor ama bir çıkış yolu arıyorlar.


XLM geliştiricileri ne yapacak?

Enflasyon finans sektörü üzerinde dolaşan bir kara bulut gibi. Kripto para dünyasında bile ortak hareket etmeden kolayca çözülemeyecek bir sorun. Stellar kuruluşuna göre çözüm fazla olan yatırım araçlarından kurtulmak temel çözüm yolu. Bir yıl önce dile getirilmesine rağmen XLM geliştiricileri şu an ekosistemden enflasyonu tamamen kaldırmaya hazır.

Stellar’ın Enflasyon sorunu var

Çoğu insanın düşündüğünün aksine Stellar enflasyon mekanizmasıyla işliyor. Bitcoin veya Ethereum gibi geleneksel bir kripto para olmadığından bu mekanizmanın pek bir faydası yok gibi. Stellar geliştiricileri XLM’yi geleneksel ticareti kolaylaştırmak için çıkardı ve bu projede uzun dönemde ayakta kalmak için enflasyon bir gereklilik. Bununla birlikte Stellar mekanizmasının yanlış olduğunu belirten sesler de hızla artıyor.

Aslında geçen yıl Stellar enflasyonunun kaldırılması gerektiğinden bahsedebilirdik. Ekim 2018’den beri bu konuyu açıkça tartışmak ve potansiyel bir çözüm bulmak için XLM geliştiricileri ve diğer kripto bileşenleri çeşitli toplantılar yaptılar. Hatta geliştirici Google grubu bile bu özel mekanizma ile ilgili tartışmalara sahne oldu. Bu sistem Stellar’ın bugününü ve geleceğini nasıl etkileyecekti? Bu meselenin çözümünde takımlar için öncelikli olan meselenin eksilerini ve artılarını belirlemek. Bu karar şu anki enflasyon mekanizmasını kaldırma şeklinde veriliyor.

koinmedya_brave

Tam olarak ne değişecek?

Stellar geliştiricileri için mekanizmanın değişmesi ilginç bir zamana denk geliyor. Geliştiricilere göre şu anki yapı ekosisteme veya Stellar üzerinden yapılacak bir projeye herhangi bir katkı sağlamıyor. Hatta şu an yürürlükteki projeler bile bir yarar görmüyor.

Yeni yaklaşım planında sistemi modifiye etmek temel taktik. Yani Stellar geliştiricileri tarafından öncelikle basit değişiklikler yapıp sonra temel değişim ve güncelleştirme sağlanacak . Kullanıcılar ve geliştiriciler için küçük değişiklikler yapmak her zaman tercih sebebi olmuştur. Yine de bu sistemin internette oylanması gerekir.  Tüm katılımcıların bu yeniliği kabul etmesi gerekir.

Stellar geliştiricilri ve geleceğe bakış

Şimdiye kadar enflasyon eğrisine bağlı olan Stallar projeleri yapıldı. Fakat bu proje sahiplerinin endişelenmelerine gerek yok. Stellar geliştiricileri onlara gerekli teknik destek ve altyapıyı sağlayacak. Ayrıca geleceğe emin adımlarla gitmeyi sağlayacak Stellar topluluk fonu da var. Enflasyon fonları burada toplandığı sürece de sorun yok.

BKNZ:Stellar güçlü yükseldi. Devamı gelir mi?

koinmedya_brave

Kaynak

Etiketler: