BTC : 62901 ₺ ETH : 1605 ₺ XRP : 1.321 ₺ LTC : 288.5 ₺ USDT : 6.893 ₺ XLM : 0.6545 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. NEO ve EOS blockchainleri arasında atomic swaplar başlıyor

NEO ve EOS blockchainleri arasında atomic swaplar başlıyor

NEO ve EOS blockchainleri arasında atomic swaplar başlıyor
0
huobi_koinmedya

NEO ve EOS blockchainleri arasında atomic swaplar aktive ediliyor. Her ne kadar bu iki blockchain ağı birbirlerinden farklı mimarilerde olsalar da Switheo ekibi bu sorunu aşabildiklerini düşünüyor.


NEO ve EOS blockchainleri arasında atomic swaplar artık mümkün

Kripto dünyasında en nihayetinde merkeziyetsizlik temel figür olarak ortaya çıkıyor. Uzun uğraşlar sonunda iki önemli proje arasında köprü kuruluyor. Bu hafta Switcheo girişim grubu, NEO ve EOS blockchainleri arası atomic swaplar aktive ediliyor.

NEO ve EOS gibi bambaşka mimariler üzerine inşa edilmiş iki ayrı blockchain ağı arasında atomic swapların nasıl işlediğini görmek heyecan verici olacak. Her ne kadar her iki proje de merkezsiz uygulama (dApp) desteği sunsalar da bu projelerin aksi istikamette ilerlediklerini belirtmek gerekir. Ancak bu iki kripto para birimi arasında değiş tokuşa ilgi olmayacağı anlamına gelmez. Tercihen ilk önce Bitcoin gibi bir “aracı”dan geçmeden.

koinmedya_brave

Switcheo bu alanda henüz el değmemiş birçok fırsatın olduğunu belirtiyor. İşte bu yüzden NEO/EOS arasında anlık geçişkenliğin mümkün olacağı bir fırsat yaratmak kullanıcılar açısından büyük avantaj sağlayacaktır. İşlemler her iki blockchain ağında doğrudan gerçekleştirilecek.

Aracının ortadan kaldırılması (aracı dediğimiz de her iki kripto para birimi ile işlem yapan ortak bir para birimi) işlemlerin simültane yürütülmesi manasına gelecek. Bu ise hem EOS hem de NEO ağlarında daha yüksek işlem hızı elde etmek manasına gelecek. Bu nedenle, yeni işlem çifti aynı özelliği paylaşan iki pazarın iyi bir eşleşmesi gibi görünüyor. Bu, her iki para biriminin de yalnızca birbirleriyle bağlantılı olduğu anlamına gelmez, ancak gelecekte sahip olabilecekleri potansiyele ait iyi bir örnek.

Bu girişimin ilginç yanlarından biri de her iki blockchainin dışarısı ile etkileşim reaksyionlarını gözlemlemek olacaktır. Sorunsuz bir iletişim köprüsü kurmak düşünülenden daha zor olabilir. Zira hem NEO hem de EOS sadece kendi blockchain ağı içindeki işlemleri gerçekleştirmek üzere kurgulandı. Eğer bu aşama başarılı bir şekilde geçilebilirse ileride çoklu atomic swap denilen konseptin de yolu açılmış olur.

NEO hakkında daha fazlası için Tıklayın

koinmedya_brave

EOS hakkında daha fazlası için Tıklayın

Kaynak

Etiketler: