Loading...
btc
BTC
0.68%
Bitcoin
64.523,19 USDT
eth
ETH
1.51%
Ethereum
3.438,46 USDT
bch
BCH
0.41%
Bitcoin Cash
376,70 USDT
xrp
XRP
-8.77%
Ripple
0,57 USDT
ltc
LTC
0.92%
Litecoin
72,03 USDT
bnb
BNB
0.63%
Binance Coin
572,49 USDT
sol
SOL
1.95%
Solana
158,54 USDT
avax
AVAX
0.54%
Avalanche
27,39 USDT
ada
ADA
0.09%
Cardano
0,44 USDT
dot
DOT
-1.82%
Poladot
6,14 USDT
doge
DOGE
-0.82%
Doge Coin
0,12 USDT
shib
SHIB
-7.09%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. Güncel Haber
  3. Metaverse tokenlerde tüm zamanların en düşük seviyeleri! Korkmalı mıyız?

Metaverse tokenlerde tüm zamanların en düşük seviyeleri! Korkmalı mıyız?

Metaverse tokenlerde tüm zamanların en düşük seviyeleri! Korkmalı mıyız?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Merkezi borsalarda metaverse tokenlerin işlem hacimleri tüm zamanların en düşük seviyelerinde! Peki endişe etmeli miyiz?

Metaverse tokenlerde büyük düşüş!

Metaverse tokenlerin merkezi borsalardaki işlem hacimleri tüm zamanların en düşük seviyelerini gördü.

DappRadar verileri, en popüler metaverse kripto paralardan Decentraland (MANA)’ın günlük yalnızca 38 aktif kullanıcıya ve The Sandbox (SAND)’ın ise 522 kullanıcıya sahip olduğunu ortaya koydu. Ancak bundan sonra (7 Ekim’de) metaverse tokenler çok fazla ilgi gördü.

DappRadar’ın aktif kullanıcıları tanımlama şekli nedeniyle, bu rakamlara o zamandan beri şüphe ile yaklaşıldı. Bununla birlikte, 18 Ekim’de DappRadar’dan alınan son rakamlar, Decentraland’ın şu anda 650 günlük Benzersiz Aktif Cüzdana (UAW) veya merkezi bir yönetici olmadan bir blok zinciri üzerinde çalışan dApp ile etkileşime giren kişilere sahip olduğunu gösteriyor.

Sonuç olarak, çok düşük işlem hacimlerine rağmen, metaverse tokenleri bir kez daha ilgi odağı haline geldi.

 

Metaverse tokenlerde tüm zamanların en düşük seviyeleri! Korkmalı mıyız?
Decentraland’de yeni günlük aktif kullanıcı sayısı – Kaynak: DappRadar

 

İlginizi çekebilir:

 İlginç bir şekilde, en büyük metaverse tokenlerinden dördü olan The Sandbox, Decentraland, Axie Infinity (AXS) ve Enjin (ENJ)’in Eylül 2020’deki işlem hacmi,17 Ekim’de yayınlanan ve sekiz borsayı kapsayan Kaiko borsa hacmi verilerine göre tüm zamanların en düşük seviyesini gördü.

Metaverse tokenlerde tüm zamanların en düşük seviyeleri! Korkmalı mıyız?
Metaverse tokenlerinin işlem hacmi – Kaynak: Kaiko

 

Özellikle, geçen ay blok zinciri tabanlı meta veri depoları için momentum eksikliği oldukça belirgindi.

Örnek vermek gerekirse; AXS, SAND, MANA ve ENJ için şimdiye kadarki en düşük borsa hacmi kaydedildi. Ki bu da günlük Bitcoin (BTC) işlemlerinin %1’inin biraz altındaydı.

Kaiko’nun konuya ilişkin yorumu ise şu şekilde oldu:

“Tarihsel olarak düşük hacimlere rağmen, likidite genellikle benzer piyasa değerlerine sahip tokenlerde birbirine yakın olur. Mesela SAND, MANA ve AXS, CoinGecko’ya göre piyasa değerine göre 46, 47 ve 48. en büyük tokenlerdir ve bu yazının yayına hazırlandığı sırada AAVE 45. ve XTZ de 49. sırada yer alıyor. ENJ ise 92..”

 

Oyun sektörü metaverse’e yön veriyor!

Kripto para piyasası çalkantılı zamanlardan geçiyor olsa da Web3 oyunlarının ve metaverse projelerinin hala büyük yatırımlar kaydettiğini görüyoruz.

Öyle ki DappRadar’dan elde edilen veriler, blockchain ve metaverse projelerinin 3. çeyrek boyunca, 2. Çeyrek 2022’ye kıyasla %48’lik bir düşüş kaydetmesine rağmen 1,3 milyar dolarlık yatırım aldığını ortaya koydu. Bu, Real Vision’ın istatistiklerinde ise şöyle yer alıyor:

“On chain metrikler artık Web3 oyun sektörünün başı çektiği toparlanmaya başlayan bir kripto piyasasına işaret ediyor.”

Örneğin; bu artan taleple birlikte, Japon oyun devi Konami, kripto yetenek havuzunu genişletmek için adımlar attığını ve Web3 ve metaverse deneyimleri sunmaya ve aynı zamanda yeni bir NFT pazarını benimsemeye çalıştığını açıkladı.

İlgili: Gassız, ücretsiz işlemler Web3 teknolojisinde devrim yaratacak!

Metaverse arazilerde büyük değer kaybı!

Daha önce KoinMedya olarak; en yüksek yatırım getirisi (ROI) sunan meta veri deposu projeleri hakkında bilgi vererek, meta veri deposu oyunu Axie Infinity’nin yanı sıra meta veri deposu arazisini satın alabileceğiniz sanal ortamlardan en kârlısını The Sandbox ve Decentraland’ın sunduğunu belirtmiştik.

Bununla birlikte, 18 metaverse sanal arazi projesinin işlem hacmi, 8 milyon doların üzerine çıktığı Kasım 2021’deki en yüksek seviyesinden %98 düştü. Ayrıca, metaverse arazideki karlılık oranı, ikinci çeyrekte düşen kazançlarla paralel olarak azaldı.

İlginizi çekebilir:

Cross chain nedir? – DeFi için hayati öneme sahip zincirler arası köprüler hakkında her şey…

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.