1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Ünlü isimden önemli açıklamalar ve kripto tüyoları: Hangi coinler 20x yapar?

Ünlü isimden önemli açıklamalar ve kripto tüyoları: Hangi coinler 20x yapar?

Ünlü isimden önemli açıklamalar ve kripto tüyoları: Hangi coinler 20x yapar?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

En büyük kripto borsalarından birinin kurucusu, piyasalarda yaşanan son çöküşün nedenlerinin yanı sıra, önemli kripto tüyoları verdi. Ünlü isim bir sonraki boğa döngüsünde en çok hangi altcoinlerin yükseleceğini nasıl tahmin ettiğini açıkladı.

Kripto tüyoları: Hangi coinler yükselir?

Popüler kripto borsası BitMEX’in kurucusu Arthur Hayes, bir sonraki kripto döngüsünde en çok hangi altcoinlerin patlayabileceğini tahmin etmek için kendine özgü bir metodoloji ortaya koyuyor.

İlginizi çekebilir:

Dünyanın en büyük kripto para borsasından Bitcoin madencilerine güzel haber!

 

En büyük kripto borsalarından birinin kurucusu, piyasalarda yaşanan son çöküşün nedenlerinin yanı sıra, önemli kripto tüyoları verdi. Ünlü isim bir sonraki boğa döngüsünde en çok hangi altcoinlerin yükseleceğini nasıl tahmin ettiğini açıkladı.

 

Real Vision ile yaptığı yeni bir röportajda Hayes, uzun vadede hayatta kalmaya yetecek kadar benimsenmesi ve inandırıcılığı olan projeler bulmak için piyasayı taradığını söyledi.

“Sanırım hayatta kalma eğilimini kullanıyorsun. Piyasa değeri bakımından en büyük 20 kripto paraya bakıyorsam ve %95 düşmüşse, bir sonraki döngüye kadar hayatta kalabilir mi? Önümüzdeki iki yıl hayatta kalabilir mi? Ne kadar para topladılar? Tüm bunlara cevabınız evet ise satın alın.

En kötü ihtimalle sıfıra iner. En iyi durumda, 10x veya 20x artar. 100’den 1’e gittiyse ve 1’den 10’a gittiyse, 10x’tir. Bu hala olduğu yere yakın bir yerde değil, ama ben sadece ribaund oynuyorum.

Yani, kriptonun geri sıçramasından bahsediyorum. Bir sonraki döngü başladığında, en çok düşenin en çok yükseleceğini biliyorsunuz. Ve bu yüzden, sanırım bu kural çoğunda değişmez. Çoğu proje başarısız olacak, gerçekten umursamıyorsunuz. Bu gerçekten sadece bir sayı oyunu.”

 

İlginizi çekebilir:

4 büyük kripto para için çarpıcı yorum: “Biri piyasayı çöküşe sürükleyebilir!”

Analiz platformundan patlamaya hazırlanan kripto para tüyosu

2022 çöküşünü bilen analistten 3 kripto para için ralli tahmini: Bitcoin,…

 

Mevcut piyasanın en dip seviyeleri görüp görmediği konusunda da konuşan Hayes, bunu kesin olarak bilmenin imkansız olduğunu söylüyor.

Ancak piyasanın dibe yakın olduğuna inanıyor ve şu anda asıl soru, fiyatların ne kadar süre bu düşük seviyelerde kalacağı.

“Sanırım dibi kırıyoruz. Bitcoin’de 17.000 doları mı yoksa 18.000 doları mı koruyoruz? Belki, belki değil. Kırılırsa bundan çok daha aşağı ineceğini düşünüyor muyuz? Muhtemelen inmeyecek.

Benim tek düşüncem şu: Fiziksel olarak kim satıyor? Her varlık sınıfında olduğu gibi klasik bir kredi sıkışıklığı yaşadık. 1998’de bir Asya olabilirdi. 1994’te bir Meksika olabilirdi. Bir Arjantin olabilirdi. Hepsi aynı. Benzer davranış, gelgit söndü. Herkes iflas etti ve zorunlu olarak satıyorsunuz…

Peki ya sonra sizce kim iflas etti? En büyük, en saygın hedge fonları, startup şirketleri ortaya çıktı ve bazı finansal zorluklar yaşadıklarını söylediler. Bu yüzden, geriye bu büyüklükte satabileceğini düşündüğüm tek kişi madenciler. Ve sonra şunu merak edersiniz – Haziran ortasında, fiyatların bugünkünden bile daha düşük olduğu, insanların kredi çektiği ve kimsenin kredi alamadığı bir zamanda büyük oranda satmak zorunda kaldıklarında. Şimdi, işler biraz dengelendi, kim yaptı, kim yapamadı?

Bu yüzden benim görüşüm, bir buçuk ay önce, iki ay önce satmak zorunda olmayan, şimdi aynı seviyeye geri döndüğümüz için bugün satması gereken bir topluluk var mi diye düşünüyorum. Ve ben sadece o yoğunluğu görmüyorum, bu da benim dibe vurduğumuza inanmama neden oluyor. Bir süre daha burada kalmayabiliriz ya da bir süre burada kalabiliriz. Bu, çok yakında yukarı çıkacağımız anlamına gelmiyor.”

Etiketler: