BTC : 60799 ₺ ETH : 1386 ₺ XRP : 1.329 ₺ LTC : 291.9 ₺ USDT : 6.857 ₺ XLM : 0.4474 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Altcoin Litecoin kaç dolara kadar yükselebilir?

Litecoin kaç dolara kadar yükselebilir?

Litecoin kaç dolara kadar yükselebilir?
0
huobi_koinmedya

Litecoin fiyatlarında olağan üstü artışlar yaşanıyor. Litecoin kaç dolara kadar yükselir, sorusunun cevabı Litecoin/Bitcoin kurunda saklı.


Litecoin kaç dolara kadar gider?

Litecoin (LTC) 12 Haziran 2019 tarihinde 142 dolar seviyesine çıkarak geçmiş 12 ayın rekorunu kırdı. LTC, yazının  kaleme alındığı saatte ise 135 dolardan işlem görmektedir. Crypto Daily’den Jefe Caan’in analizini siz değerli okuyucularımızla paylaşıyoruz.

Litecoin Aralık 2018 tarihinde 22 dolar seviyesine düşerek dip yapmıştı. Bu dönemde Litecoin’e yatırım yapanlar yatırımlarını 6 kattan fazla arttırmayı başardılar. Bu parabolik yükselişi aşağıdaki grafikte görüyoruz. Litecoin’deki fiyat artışları Bitcoin’in çok ötesinde ve kripto para piyasalarının en çok kazandıranı. Peki Litecoin, halving’den önce daha ne kadar yükselebilir?

Litecoin kaç dolara Litecoin kaç dolara kadar yükselebilir?

koinmedya_brave

Bu soruya kimi yatırımcılar boğa sürecinin devam edeceği kimileri de ciddi bir düzeltme yaşanacağı yönünde cevap veriyor.

2018 yılının sonundan itibaren yatırımcıların ilgisi halving’den dolayı Litecoin’deydi. FOMO (Bir şeyleri kaçırırım korkusu) motivasyonu devreye girmesi ile Litecoin, Bitcoin karşısında aşırı değerlenmeye başladı.

Aşağıdaki grafikte haftalık ortalama LTC/BTC kurunu görmekteyiz. Litecoin, Nisan ayında 5 hafta Bitcoin karşısında değer kaybetti. FOMO etkisi ile Mayıs ayından beri 4 hafta üst üste Litecoin, Bitcoin karşısında değer kazanıyor. Bu aşamadan sonra eğer Bitcoin değer kazanırsa (dolar karşısında) Litecoin’in dolar karşısında değer kazanmasını bekleyebiliriz.

Litecoin kaç dolara Litecoin kaç dolara kadar yükselebilir?

koinmedya_brave

LTC/BTC, kuru en son 2018 yılının Nisan-Mayıs döneminde yakaladığı seviyeyi yani %61.8’lik Fib değerlerini test ediyor.

Jefe Caan’a göre FOMO zaten fiyatlandırıldı. Önümüzdeki dönemlerde ise Litecoin biriktiren balinaların ellerindeki LTC’leri çıkaracağını düşünüyor. Kısaca Caan, önümüzdeki haftalar LTC/BTC fiyatlarının düşeceğini tahmin ediyor. Bu nedenle Litecoin, dolar karşısında artması için Bitcoin’in dolar karşısında değerlenmesini şart koşuyor.

Aşağıdaki haber başlıkları ilginizi çekebilir:

Brezilya hükümeti Bitcoin’e karşı tutum sergiliyor

Bitcoin’e ilaveten Haziran ayında umut vadeden 5 kripto para

Antonopoulos: “Bankalar Facebook coin Libra’dan korkmalı”

Not: Bu yazı yatırım tavsiyesinde bulunmamaktadır. Bilgilendirme amaçlıdır.

Kaynak

Etiketler: