Son Dakika: Paypal’dan yeni Bitcoin açılımı!

kripto para
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

2020 yılının Bitcoin ve bütün kripto para dünyası için en önemli haberlerinden biri hiç kuşkusuz dünya ödeme devi PayPal’dan geldi. PayPal Bitcoin için satın alma servisini hizmete soktu. PayPal’dan konuyla ilgili yeni bir açılım geldi.

Son Dakika: Paypal’dan yeni Bitcoin açılımı!

Geçtiğimiz aylarda ABD merkezli ünlü ödemeler platformu Paypal’ın Bitcoin ve kripto para merkezli açılımı piyasalarda ciddi bir hareketlenmenin başlamasına neden oldu. Milyonlarca kullanıcısı olan Paypal’ın Bitcoin ve kripto paralar üzerinden alım, satım ve transfer özelliğini koyması kripto para piyasalarına yönelik ilgiyi olağan üstü seviyeye çıkardı.

Lütfen Bkz: Bitcoin haber, gündem ve son dakika gelişmeleri

Şimdi Paypal’dan yeni bir açılım haberi geldi. Paypal kripto para ödeme sistemini ABD özelinden çıkarıp küresel hale getirmeye karar verdi.

Konuyla ilgili Walter Bloomber’in duyurusunu aşağıda görüyoruz.

“Paypal, Salı günü geç saatlerde ABD’li müşterilerinin günlük ticarette kripto para kullanımını arttıracak şekilde kripto para varlıkları üzerinden küresel anlamda çevrimiçi milyonlarca kullanıcısına ödeme yapabileceğini duyurdu”

Paypal dijital cüzdanlarında Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash ve Litecoin tutan ABD’li yerleşikler dijital varlıklarını anlık fiat paralara dönüştürebilecek ve istedikleri şekilde ödemelerde ve transferlerde bulunabilecek.

Bu haberin duyurulmasının ardından Bitcoin hızlı şekilde 58 bin doları geçti ve 59 bin dolarlık direnç hattını test ediyor. Aşağıdaki grafikte Bitcoin fiyatlarındaki saatlik değişimi görüyoruz.

paypal bitcoin Son Dakika: Paypal’dan yeni Bitcoin açılımı!

PayPal’dan İngiltere’ye Bitcoin müjdesi

PayPal‘ın önümüzdeki aylarda Bitcoin servis hizmetine İngiltere‘yi de dahil etmesi bekleniyor.

Ödeme devi PayPal’ın önümüzdeki aylarda kripto para hizmetini İngiltere’ye getirme planları, yatırımcı gününde şirket hissedarlarına duyuruldu.

PayPal, geçtiğimiz yıl Ekim ayında kullanıcılarına Bitcoin alma servisi sunacağını duyurmuş, ardından Kasım ayında hizmet servise sokulmuştu. PayPal’ın Bitcoin servisinden yalnız ABD müşterileri yararlanıyor.

PayPal’ın 2014 yılında satın aldığı Venmo ödeme uygulaması da kendi Bitcoin servisini etkinleştirmeyi planlıyor.

PayPal’ın Bitcoin servisi büyük bir başarı ile hizmetini sürdürüyor. Şirket Bitcoin servisinden, yalnız 2023 yılı içerisinde 2 milyar dolar gelir elde etmeyi bekliyor.

PayPal to Bring Its Cryptocurrency Offering to U.K.

PayPal’ın kıdemli başkan yardımcısı Jonathan Auerbach, şirketin, kripto para birimlerini ticaret ve ödeme faaliyetlerine entegre etme konusunda önemli bir rol üstlenmek istediğini söyledi.

Biz kripto para servis hizmetimizden, kripto para ve CBDC’lerin tüketici ödemelerinde, ticarette ve finansal servislerde güvenli ve emniyetli bir şekilde kullanılmasına yardımcı olmasını bekliyoruz.

PayPal’ın bu yıl içerisinde, kullanıcılarına Bitcoin ve diğer kripto para birimleri ile alışveriş yapabilme imkanı sunması bekleniyor.

İlgili: Bitcoin (BTC) nasıl alınır?

Kaynak

PayPal Bitcoin servisi henüz yeni başlıyor!

Kasım ayında ünlü ödemeler sistemi Paypal’ın kripto para işine gireceği söyledi ve Paypal piyasalara hızlı bir giriş yaptı. Paypal’ın Bitcoin ve kripto para piyasalarına gireceği haber Bitcoin fiyatlarında ciddi bir ivme kazandırdı. Küresel ve makro ekonomik gelişmelerin de etkisi ile Bitcoin, Kasım ayından sonra rekor üstüne rekor kırıyor.

Lütfen Bkz: Bitcoin haber, gündem ve son dakika gelişmeleri

Paypal, ödemeler endüstrisinde yıllardır başarısı ile kendisinden söz ettiren bir platform. Paypal ile sadece email bilgilerini yazarak istediğiniz kişiye veya kuruma email gönderme rahatlığı ile para transfer gerçekleştirebiliyorsunuz. Ebay gibi dev online ticaret platformları, ödeme aracı olarak Paypal’ı tercih ediyor. Paypal’ın verdiği güven sayesinde e-Bay platformlarında alıcılar ve satıcılar Paypal ödemesini kredi kartı ödemelerine tercih ediyor.

Kasım ayında Paypal, yeni bir kripto para platformu geliştirdi ve yatırımcılar Paypal ile Bitcoin ve kripto para satın alabiliyor ve transfer gerçekleştirebiliyor. Daha yeni bu işe giren Paypal’ın işlem hacmi, günden güne artış gösteriyor. Sadece geçtiğimiz pazartesi günü Paypal’ın kripto para platformu üzerinden 242 milyon dolarlık işlem gerçekleşti.

2019 yılında Paypal, Facebook liderliğince oluşturulan Libra Birliğinin üyelerinden birisiydi. 2019’da Facebook, Libra isimli bir kripto para yaratmak istemişti. Ancak başta ABD ve AB olmak üzere birçok devlet, Libra’yı kendi para politikaları için tehdit olarak gördü ve projeye yeşil ışık yakmadı.

Kamu otoriteleri ile ters düşmek istemeyen Paypal, Libra Birliğinden ayrıldı ve kendi rotasını çizdi. Akıllıca bir karar alan Paypal, Libra’dan ayrıldıktan sonra kripto para konusunda kendi projelerini hayata geçirebiliyor. Facebook ise bu konuda daha yavaş hareket ediyor.

Kaynak

PayPal CEO’su kripto yol haritasını çizdi

 

PayPal CEO’su Dan Schulman, kripto para endüstrisinin gelişmek için kanun koyucularla iş birliği yapmaktan başka çaresinin olmadığına inanıyor.

Schulman, Andrew Ross Sorkin’in sunduğu Squawk Box Web Zirvesine katıldı. Online gerçekleşen zirve, küresel finans dünyasının içinde bulunduğu nakitsiz işlemler dönemini inceliyor.

Tartışmada Schulman, kripto para birimi düzenlemesiyle ilgili sorunları ele aldı ve endüstriyi kriptoya daha fazla fayda sağlamak için finansal otoritelerle yakın işbirliği yapmaya çağırdı.

 

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı Buy-Bitcoins-with-PayPal.jpg

 

 

Schulman; “Buna yaklaşmanın tek bir yolu var ve bu da düzenleyicilerle el ele çalışmak,”

PayPal CEO’su Schulman, kripto endüstrisinde hizmet sağlamak için yasal uyumluluğun temel olduğunu söyledi:

 

Bu temel becerilerin bir kısmı, mevzuata uygunluk, güvenliğin tam olarak anlaşılması, risk yönetimi, tüm finansal kontroller, FinCEN kontrolleri, AML kontrolleridir. Bunlar olmadan, bu arenada var olmanın hiçbir yolu yok. […] Bunlara sahip olmalısınız.

 

 

Schulman, şirketin yasal uyumluluğa “muazzam miktarda” yatırım yaptığını söyledi; ve PayPal’ın New York’taki düzenleyicilerden koşullu BitLicense alan ilk firma olduğunu belirtti.

 

Schulman, “Bunu kanun düzenleyicileriyle el ele yapıyoruz ve bunu yapmanın tek yolu bu,” dedi.

Schulman, PayPal’ın kanun yapıcılarla güçlü ilişkileri olduğunu, ve kara para aklama gibi yasa dışı uygulamaları önlemeyi ve bir dereceye kadar finansal sağlık sağlamayı amaçladığını belirtti.

 

 PayPal, ekim ayında, PayPal dijital cüzdanı üzerinden, Bitcoin (BTC), Ether (ETH), Bitcoin Cash (BCH) ve Litecoin (LTC) dahil olmak üzere bir dizi kripto para satın alma, tutma ve satma hizmeti sunacağını duyurmuştu. PayPal kasım ayında, ABD’de bulunan kullanıcıların, haftada 20 bin doları geçmemek şartıyla, kripto para işlemi yapmalarına izin verdi.

  

Paypal ile Bitcoin alınır mı?

Evet artık bu mümkün. PayPal yaptığı son duyurularla milyonlarca kullanıcısına kolay yoldan Bitcoin alma imkanı sunacak. Paypal Bitcoin beraberliği BTC devrimini çok daha geniş kitlelere ulaştırmış olacak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Son Dakika: Paypal’dan yeni Bitcoin açılımı!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.