1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. PayPal için Bitcoin henüz yeni başlıyor!

PayPal için Bitcoin henüz yeni başlıyor!

PayPal için Bitcoin henüz yeni başlıyor!
0
profitfarmers_koinmedya

2020 yılının Bitcoin ve bütün kripto para dünyası için en önemli haberlerinden biri hiç kuşkusuz dünya ödeme devi PayPal’dan geldi. PayPal Bitcoin için satın alma servisini hizmete soktu. PayPal’ın bu kararı kripto dünyasında büyük bir memnuniyetle karşılanırken, Bitcoin’e olan güven de tazelenmiş oldu.

PayPal için Bitcoin henüz yeni başlıyor!

Kasım ayında ünlü ödemeler sistemi Paypal’ın kripto para işine gireceği söyledi ve Paypal piyasalara hızlı bir giriş yaptı. Paypal’ın Bitcoin ve kripto para piyasalarına gireceği haber Bitcoin fiyatlarında ciddi bir ivme kazandırdı. Küresel ve makro ekonomik gelişmelerin de etkisi ile Bitcoin, Kasım ayından sonra rekor üstüne rekor kırıyor.

Lütfen Bkz: Bitcoin haber, gündem ve son dakika gelişmeleri

Paypal, ödemeler endüstrisinde yıllardır başarısı ile kendisinden söz ettiren bir platform. Paypal ile sadece email bilgilerini yazarak istediğiniz kişiye veya kuruma email gönderme rahatlığı ile para transfer gerçekleştirebiliyorsunuz. Ebay gibi dev online ticaret platformları, ödeme aracı olarak Paypal’ı tercih ediyor. Paypal’ın verdiği güven sayesinde e-Bay platformlarında alıcılar ve satıcılar Paypal ödemesini kredi kartı ödemelerine tercih ediyor.

Kasım ayında Paypal, yeni bir kripto para platformu geliştirdi ve yatırımcılar Paypal ile Bitcoin ve kripto para satın alabiliyor ve transfer gerçekleştirebiliyor. Daha yeni bu işe giren Paypal’ın işlem hacmi, günden güne artış gösteriyor. Sadece geçtiğimiz pazartesi günü Paypal’ın kripto para platformu üzerinden 242 milyon dolarlık işlem gerçekleşti.

2019 yılında Paypal, Facebook liderliğince oluşturulan Libra Birliğinin üyelerinden birisiydi. 2019’da Facebook, Libra isimli bir kripto para yaratmak istemişti. Ancak başta ABD ve AB olmak üzere birçok devlet, Libra’yı kendi para politikaları için tehdit olarak gördü ve projeye yeşil ışık yakmadı.

Kamu otoriteleri ile ters düşmek istemeyen Paypal, Libra Birliğinden ayrıldı ve kendi rotasını çizdi. Akıllıca bir karar alan Paypal, Libra’dan ayrıldıktan sonra kripto para konusunda kendi projelerini hayata geçirebiliyor. Facebook ise bu konuda daha yavaş hareket ediyor.

Kaynak

PayPal CEO’su kripto yol haritasını çizdi

 

PayPal CEO’su Dan Schulman, kripto para endüstrisinin gelişmek için kanun koyucularla iş birliği yapmaktan başka çaresinin olmadığına inanıyor.

Schulman, Andrew Ross Sorkin’in sunduğu Squawk Box Web Zirvesine katıldı. Online gerçekleşen zirve, küresel finans dünyasının içinde bulunduğu nakitsiz işlemler dönemini inceliyor.

Tartışmada Schulman, kripto para birimi düzenlemesiyle ilgili sorunları ele aldı ve endüstriyi kriptoya daha fazla fayda sağlamak için finansal otoritelerle yakın işbirliği yapmaya çağırdı.

 

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı Buy-Bitcoins-with-PayPal.jpg

 

 

Schulman; “Buna yaklaşmanın tek bir yolu var ve bu da düzenleyicilerle el ele çalışmak,”

PayPal CEO’su Schulman, kripto endüstrisinde hizmet sağlamak için yasal uyumluluğun temel olduğunu söyledi:

 

Bu temel becerilerin bir kısmı, mevzuata uygunluk, güvenliğin tam olarak anlaşılması, risk yönetimi, tüm finansal kontroller, FinCEN kontrolleri, AML kontrolleridir. Bunlar olmadan, bu arenada var olmanın hiçbir yolu yok. […] Bunlara sahip olmalısınız.

 

 

 

Schulman, şirketin yasal uyumluluğa “muazzam miktarda” yatırım yaptığını söyledi; ve PayPal’ın New York’taki düzenleyicilerden koşullu BitLicense alan ilk firma olduğunu belirtti.

 

Schulman, “Bunu kanun düzenleyicileriyle el ele yapıyoruz ve bunu yapmanın tek yolu bu,” dedi.

Schulman, PayPal’ın kanun yapıcılarla güçlü ilişkileri olduğunu, ve kara para aklama gibi yasa dışı uygulamaları önlemeyi ve bir dereceye kadar finansal sağlık sağlamayı amaçladığını belirtti.

 

 

PayPal, ekim ayında, PayPal dijital cüzdanı üzerinden, Bitcoin (BTC), Ether (ETH), Bitcoin Cash (BCH) ve Litecoin (LTC) dahil olmak üzere bir dizi kripto para satın alma, tutma ve satma hizmeti sunacağını duyurmuştu. PayPal kasım ayında, ABD’de bulunan kullanıcıların, haftada 20 bin doları geçmemek şartıyla, kripto para işlemi yapmalarına izin verdi.

 

 

Paypal ile Bitcoin alınır mı?

Evet artık bu mümkün. PayPal yaptığı son duyurularla milyonlarca kullanıcısına kolay yoldan Bitcoin alma imkanı sunacak. Paypal Bitcoin beraberliği BTC devrimini çok daha geniş kitlelere ulaştırmış olacak

 

 

Paypal ile Bitcoin nasıl alınır?

PayPal üzerinden Bitcoin almak artık çok kolay. PayPal kullanıcıysanız işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Daha fazlası için Tıklayın:

 

 

 

 

İlgili: Bitcoin (BTC) nasıl alınır?

 

Kaynak

 

 

PayPal kullanıcıları Bitcoin’i sevdi

 

Mizuho Securities firması tarafından, PayPal kullanıcıları arasında yapılan bir ankete göre, PayPal’ın 365 milyon aktif kullanıcısının %65’i alışverişlerinde Bitcoin kullanmaya hazır.

PayPal, dünya genelinde 28 milyon ticarethaneyi destekliyor. Bilindiği gibi PayPal üzerinden alınan kripto paralar PayPal’ın desteklediği iş yerlerinde ödeme aracı olarak kullanılabilecek.

PayPal’ın hayata geçirdiği servis, Bitcoin’in ödeme aracı olarak kullanılamayacağını savunan kripto para aleyhtarları için kötü bir haber.

 

PayPal

 

İlgili: Bitcoin Teknik Analizi: Bitcoin 20.000 Dolar Kapılarında

 

PayPal kullanıcılarının 5’te 1’i Bitcoin dedi

 

 

Yine yapılan ankete göre, tüm PayPal kullanıcılarının 1/5’i 21 Ekim’de ön lansmanı yapılan Bitcoin servisini çoktan denedi.

PayPal üzerinden Bitcoin alımları 12 Kasım’da ABD kullanıcıları için tamamen serbest hale gelmiş, dünya çapında ise 2021 yılı başlarında hayata geçirileceği ilan edilmişti.

 

 

Bitcoin rallisinde PayPal etkisi

 

Bitcoin tarihi bir rallinin içerisinde. Geçen ay önde gelen kripto hedge fonu Pantera Capital, PayPal’ın yeni üretilen Bitcoin’lerin %70′ini çektiğini tahmin etmişti.

Aslında PayPal Bitcoin dışında, Ethereum, Bitcoin Cash ve Litecoin de sunuyor ancak bu coinler yeterli ilgiyi görmedi gibi.

 

 

 

Paypal BTC’ye pump yaptırdı!

 

 

 

Kaynak