CNBC Bitcoin haberlerine dikkat!

CNBC Bitcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

CNBC Bitcoin haberleri ne kadar güvenilir? Bitcoin anaakım medyada şok etkisi yapmaya devam ederken CNBC Bitcoin hakkında yaptığı her programla piyasayı etkilemeye çalışıyor olabilir mi?

CNBC Bitcoin hakkında program yaparsa..

Anaakım medya özellikle CNBC Bitcoin konusunda ters etki yapan programıyla ön sırada. CNBC’nin meşhur Fast Money programında Brian Kelly ne zaman Bitcoin için olumlu konuşsa piyasada tam tersi bir hareket ortaya çıkıyor.

Kelly’nin gündeminde kurumsalların Bitcoin benimsemesi ve Bitcoin’in  yine nadir bir varlık olarak değeri vardı. Söylediklerinde haklı olsa da acaba Bitcoin buna nasıl tepki verecek? Öncelikle bakalım Brian Kelly neler söylemiş.

Büyük yatırımcı firmalar ve para basımı

Amerika’daki U.Today gazetesinden alınan habere göre koruma fonlarının bir numaralı ismi Stanley Druckenmiller  kendisinin bitcoin sahibi olduğunu söyleyerek, bu  hafta başında kripto para toplululuğundan ayrıldı. Bitcoin alımı konusunda kendisini neyin teşvik ettiğini soran gazeteciye profesyonel yatırımcıların Bitcoin konusunda artık daha emin olduklarını söyledi Druckenmiller. Stanley’nin yanında milyarder Paul Tudor da aynı fikirde.

“ Elbette yüksek profilli yatırımcılar gelip de Bitcoin sahibi olduğunu söylüyorsa bu diğer yatırımcılara riskin kalmadığı haberini vermek demektir. “

 Brian Kelly ise bu konuyu programında ele alarak, bu gelişmenin merkez bankalarının daha fazla para basmasına yol açacağını ve sonuçta yine kazananın dijital altın Bitcoin olacağını söyledi.

 Bu sabah Bitcoin 2020 yılının zirvesine ulaştı ve 16.494 dolara çıktı. Dünkü kapanışı ile de 13.kez en yüksek kapanışını yapmış oldu. Ancak Brian Kelly’nin Fast Money programı kripto dünyasında Bitcoin’e ters etki yapan bir program olarak kabul ediliyor. Ne zaman olumlu bir yorum yapsa tersi bir durumla karşılaşıldığı için yatırımcılarda bu konuda bir endişe oluşmaya başladı.

CNBC Bitcoin CNBC Bitcoin haberlerine dikkat!

Twitter’da bu yönde tepkiler de gelmeye başladı.

“Benjamin Bluntz: işte görmek istediğim buydu neyse ki ben zaten kazancımı almıştım”

Twitter kullanıcısı MrDecentralized, “CNBC bize yatırım yapmamızı söylüyorsa, satış yapmamızın vakti gelmiştir” diye belirtti.

CNBC’nin Bitcoin ile ilgili tahminleri artık pek taraftar bulmuyor. CNBC, Bitcoin fiyatının 10 bin doların altına düştüğü Mart 2018’de bunun kripto varlık için “satın alma sinyali” olduğunu söylemişti o zaman da Bitcoin, bir sonraki ay 7 bin doların altına gerilemişti. Ancak yine de yatırımcılar arasında endişeler oluşmaya başlamadı değil.

2018 Ağustosunda da tartışmalı trader Jacob Canfield CNBC’nin ters eki yaptığını ortaya koyan ve CNBC twitleri ile Bitcoin’in gelecek hareketleri arasındaki ters orantıyı gösteren bir grafik paylaşmıştı. Aşağıdaki tabloda yeşil alanlar CNBC’nin olumlu yorumlarını gösteriyor. CNBC olumlu yorumlar yaptığı zaman Bitcoin düşme trendine giriyor diye bir algı oluşmuş Bitcoin piyasasında. Bu grafiğe göre CNBC, Bitcoin’in düşüşüne neden oluyor.

CNBC Bitcoin CNBC Bitcoin haberlerine dikkat!
CNBC Bitcoin

Bakalım bu algının bir sonucu olacak ve Bitcoin düşme trendine girecek mi yoksa CNBC’nin kara büyüsü eskisi kadar tutmuyor mu?

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
CNBC Bitcoin haberlerine dikkat!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.