Loading...
btc
BTC
0.2%
Bitcoin
66.173,29 USDT
eth
ETH
2.3%
Ethereum
3.561,91 USDT
bch
BCH
2.01%
Bitcoin Cash
431,38 USDT
xrp
XRP
4.39%
Ripple
0,50 USDT
ltc
LTC
1.82%
Litecoin
79,02 USDT
bnb
BNB
0.61%
Binance Coin
606,99 USDT
sol
SOL
1.14%
Solana
144,68 USDT
avax
AVAX
-0.57%
Avalanche
30,12 USDT
ada
ADA
0.33%
Cardano
0,41 USDT
dot
DOT
0.55%
Poladot
6,20 USDT
doge
DOGE
1.03%
Doge Coin
0,14 USDT
shib
SHIB
2.14%
Shiba Inu
0,00 USDT

Ethereum fiyatını belirleyecek 3 önemli gösterge

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ethereum fiyatı gelecekte müthiş değişiklikler görebilir.

Staking, DeFi ve ölçeklendirme Ethereum’un geleceği için önemli göstergeler.

ETH 440$’la son dönemin en yüksek seviyesine çıktı.

Ethereum fiyatını belirleyecek 3 gösterge

Kripto para dünyasında bütün gözler Bitcoin’de. BTC tüm zamanların en yüksek değerine çok yaklaşmış durumda. Öte yandan Ethereum düştüğü yerden zirvelere oldukça uzak bir durumda ancak bazı analistler ETH çıkışının BTC’den de büyük olabileceği görüşünde.

Ethereum, ETH 2.0 mevduat kontratının yayımlanmasıyla birlikte bir miktar artış gösterdi. Bitcoin 16.000 doları zorladıkça Ethereum fiyatı da istediği ivmeyi yakalayamadı. Bitcoin etkisi Ethereum üzerinde hala etkili görünüyor.

Geçtiğimiz hafta ETH %8’in üzerinde artış gösterdi. Yazı yazıldığında, ETH 434 dolardan işlem görüyor. Bununla birlikte üç yıl önce görülen, tüm zamanların en yüksek değeri (ATH)den %70 daha düşük bir pozisyonda.

İşte ABD Başkanlık seçimleriyle birlikte Ethereum fiyatını etkileyecek 3 önemli gösterge.

İlgili: Kripto para nedir, nasıl alınır?

Ethereum staking fırsatları

ethereum fiyatı
ETH staking

ETH 2.0 mevduat kontratı Ethereum yatırımcısı için staking fırsatının kapısını açtı. Ancak çoğunluk tarafından alım işleminin uzun vadeye yayılacağı anlaşılıyor. Yazının yazıldığında, bu günün fiyatından yaklaşık 14 milyon dolar değerinde, 33.000 ETH stake edilmiş durumda.

Şu anda stake prosedüründeki doğrulayıcılar kendi ekipmanlarını kurmakla meşgul denilebilir. Erken dönem staking oldukça komplike bir iş gibi duruyor. Dolayısıyla bu işlemin zamana yayılacağı açık.

Bunlara ilaveten, geleneksel bankacılık sisteminde negatif faizlerin görüldüğü şu dönemde Ethereum staking oldukça karlı bir yatırım olarak daha büyük kitleleri çekmeye aday.

DeFi temelleri

Ethereum’a zarar veren pek çok unsura rağmen, ağ hala DeFi’nin belkemiği durumunda. Ethereum’un, piyasadaki en büyük geliştirici ekibine sahip olduğu düşünüldüğünde, bu durumun yakın gelecekte pek de değişmeyeceği söylenebilir.

DeFi büyüdükçe Ethereum’un rolü de muhtemelen büyüyerek artacaktır. Bu durumun Ethereum fiyatı üzerinde pozitif etki göstereceğine şüphe yok.

Finansal katkı

Bu yaz yaşanan DeFi patlaması ücretlerin artmasını; ücretlerin artması da küçük işlemlerde büyük zorluklar yaşanmasını tetikledi. Normal kullanıcılardan gelen şikayetleri önleyecek en önemli unsurun, Ehthereum’un DeFi finans kaynağı olarak gelişmesi olduğu net bir şekilde görüldü.

Şu anda ölçeklendirme çözümleri her zamankinden daha hızlı yapılıyor ve ETH 2.0 Phase 1 lansmanının, durumu çok daha iyi seviyelere çekeceği açık.

İşte saydığımız 3 önemli gösterge dikkate alındığında Ethereum’un geleceğinin parlak olduğunu söylemek hiç de zor değil.

İlgili: Ethereum 2.0’a doğru bir adım daha…

İlgili: Bitcoin cüzdan nedir, wallet ne demek, 2020’nin en iyi Bitcoin cüzdanları

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.