Loading...
btc
BTC
-3.14%
Bitcoin
67.351,34 USDT
eth
ETH
-4.76%
Ethereum
3.493,19 USDT
bch
BCH
-4.9%
Bitcoin Cash
446,08 USDT
xrp
XRP
-3.41%
Ripple
0,48 USDT
ltc
LTC
-2.98%
Litecoin
77,29 USDT
bnb
BNB
-3.88%
Binance Coin
600,82 USDT
sol
SOL
-6.32%
Solana
149,00 USDT
avax
AVAX
-2.53%
Avalanche
31,46 USDT
ada
ADA
-4.45%
Cardano
0,42 USDT
dot
DOT
-1.84%
Poladot
6,39 USDT
doge
DOGE
-4.71%
Doge Coin
0,14 USDT
shib
SHIB
-5.79%
Shiba Inu
0,00 USDT

Etheruem 2.0 güncellemesi ne zaman…

featured
Ethereum 2.0
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ethereum’dan beklenen haberler gelmeye başladı. Son gelen haber Ethereum 2.0’a doğru bir adım daha yaklaşıldığının işareti.

Ethereum 2.0 için önemli bir adım

Ehtereum, uzun süredir beklediği 2.0 güncellemesine bir adım daha yaklaşmışa benziyor. Amerikan tarihinin en çekişmeli başkanlık yarışının yaşandığı seçim akşamı, Ethereum 2.0 üzerinde yer alacak para yatırma kontralarına ait kodlar Github‘da yayımlandı.

Bütün Twitter alemi seçim haberleriyle meşgulken yapılan duyuruyu çok az kimse fark etti.

Ethereum 2.0

Blochchain oyun firması, Chain Games kurucusu Adam Barlam attığı tweetle ETH.20 gelişmesini yorumladı.

Sessizce, seçim günü, #ETH 2.0 para yatırma kontratı yayımlamak…. sinsice çooook sinsice!

Ethereum 2.0 için Github üzerinde yapılan açıklama için tıklayınız.

İlgili: Chainlink LINK coin nedir? Yatırım yapılır mı?

Yayımlanan kod ne işe yarıyor?

Kodları yayımlanan para yatırma aracı, uzun zamandır beklenen güncellemenin Phase 0 aşamasına doğru bir adım atıldığını gösteriyor.

6 aşamalı sunumun aşamalarından biri olan Phase 0, Proof-of-stake konsensus mekanizması sunuyor. Mekanizma, Ethereum üzerinde gerçekleşen işlemleri doğrulamanın etkin bir yolu.

Kullanıcıların stake yapmaları ve proof-of-stake zincirini çalışır halde tutmak için fonların mevcut Ethereum blockchaininden Ethereum 2.0 blockchainine aktarılması gerekiyor. İşte yeni yapılan para yatırma aracı bu aşamada işlev görecek.

Mevcut para yatırma aracının kendisinden ziyade yeni geliştirilen araç, Ethereum 2.0’da gerekli anahtarları oluşturmak için de kullanılacak.

Yeni geliştirilen araç işlevsel olur olmaz Phase 0’ın duyurulmasını da bekleyebiliriz.

Neticede, aylardır süren aksilikler, sanal testler ve sayısız denetimler sonunda Ethereum 2.0 parça parça oluşmaya başlamış görünüyor.

Ethereum 2.0 güncellemesi ne zaman başlıyor?

Ethereum 2.0, 1 Aralık’ta yayında olacak.

Ethereum’da fenomen twitter kullanıcısı Evan Van Ness haberi verdi.

Ethereum 2.0, 1 Aralık’ta yayında.

Ethereum’un proof-of-stake (ETH 2) lansman tarihi 1 Aralık

https://twitter.com/evan_van_ness/status/1324011308417798146

İlgili – Ethereum 2.0 nedir? Ethereum 2.0 ETH fiyatlarını etkileyecek mi? Ethereum 2 hakkında bilmediklerimiz

Kaynak


Vitalik Buterin’in ETH 2.0 açıklaması

Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin, Justin Drake’in öner sürdüğü Ethereum 2.0 yayın tarihine karşı çıktı.

Justin Drake, Ethereum 2.0’ın Ocak 2021’den önce başlamayacağını bildirmişti. Buterin, ise buna cevap olarak halka açık bir şekilde bu yayın tarihine katılmadığını söyledi.

Vitalik Buterin, “Ne kadar hazır olup olmamasına bakılmaksızın faz sıfırın belirtilen tarihten önce başlatılmasından yanayım.” diye konuştu.

Ethereum 2.0’ın ne zaman başlaması gerektiğine ilişkin ilk halka açık açıklamasında Buterin gerekçesini şu şekilde ifade etti: “ETH1’in çok istemcili test ağından piyasaya sürülmesine kadarki süre dört ay. Şimdi de (ETH 2 için) dört aylık sürenin başladığını düşünüyorum. Temmuz’un başında Altona’nın başlatılması ile.

ETH 2 faz 0 bazı yönleri ile ETH 1’den daha basit ve bazı yönleri ile daha karmaşık. Daha karmaşık PoS ama karmaşık olmaya GPU odaklı PoW. Daha fazla optimizasyon gerekiyor ancak karmaşık VM yok ve sair. EETH 2 faz 0’ın biraz daha basit olduğunu söylemeye meyilliyim.

Ayrıca ETH 2, faz 1’e kadar bağlı olduğu hiçbir kritik uygulamaya sahip olmayacak. Bundan dolayı pratikte kırılma riskleri düşük.

Yani genel olarak, ETH 2 faz 0’ı başlatmak için ETH 1’in başlamasına ayırdığımız süreden daha fazlasını ayırmak için hiçbir neden göremiyorum. ”

Ethereum 2.0 faz 0’ın başlaması ile oluşturulan genesis blok testnet gibi işleyen bir ağ oluşturuyor. Yani kendine has bir blockchain olmayacak.

Mesela bu aşamada Ethereum 2.0’da ETH transferleri olmayacak. Bu faz 1.5’e kadar böyle. Tabii şimdiye kadar plan böyle.

İlgili – Ethereum 250 dolar kapılarına dayandı – Boğa sezonu başladı mı?

İlk aşamada herhangi bir dapp olmayacak. Sadece ağın iskeleti oluşturulacak. Yani bir tür testnet ile mainnet arası bir dönem başlamış olacak. Yani birileri bug kullanmaya başlarsa, gerçek ETH blockchaine verebileceği zararların hiçbirini yapamayacak.

Ayrıca staking dışında bir şey olmayacağı için oluşacak herhangi bir açığı onarmak da kolay olacak.

Ethereum 2.0 koordinatörü Danny Ryan da Buterin ile bir anlamda hemfikir. Çünkü ETH 2’nin başlama tarihi ile ilgili “Ben ve diğerleri hala 2020’de olacağı konusunda bahse giriyoruz.” Yani Buterin’in dediği dört ay Temmuz’da başladıysa Kasım 2020’de faz 0’ın başladığını görebiliriz.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.