fbpx
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Audius (AUDIO) nedir? Audius haber ve son dakika gelişmeleri

Audius (AUDIO) nedir? Audius haber ve son dakika gelişmeleri

Audius (AUDIO) nedir? Audius haber ve son dakika gelişmeleri
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Müzik endüstrisini blockchain teknolojisi ile dönüştürmek amaçlı kurulan Audius (AUDIO) nedir? Audius haber ve son dakika gelişmelerine bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Audius (AUDIO) nedir? Audius haber ve son dakika gelişmeleri

Kripto paralar ve blockchain’ler ekonominin spesifik alanlarında uzmanlaşmaya başladılar. Örnek olarak turizm sektörü, havacılık endüstrisi ve tedarik zinciri alanları gibi sektörlerin ihtiyaçlarına cevap verecek kripto paralar ve blockchain’ler geliştirildi. Bu blockchain’ler spesifik olarak odak endüstrilerde güvenli veri akışına neden oluyor.

Audius ise müzik endüstrisinde blockchain tabanlı dönüşüm gerçekleştirme misyonu ile kuruldu. Audius ağı üretilen müzik parçalarının dağıtımı ve ekonomikleştirilmesine yardım ediyor. Ayrıca müzik sektöründe intihalin önüne geçerek fikri mülkiyet haklarına saygılı bir platform geliştiriyor.

Lütfen Bkz: Kripto para haber, gündem ve son dakika gelişmeleri

Sanatçılar ve sanat severler Audius platformu üzerinden AUDIO tokenları ile ekonomik işlem gerçekleştirebilecekler. Ayrıca AUDIO tokenları ile Audius ağı üzerinde yönetim hakkı elde edebilecekler.

“koinmedya_binance”

Oldukça yeni bir proje olan Audius’un kripto parası AUDIO, kasım ayından beri CoinMarketCap’te listeleniyor. İlk olarak 45 cent bandından piyasaya sürülen AUDIO fiyatlarındaki değişimi aşağıda görüyoruz.

audius audio

AUDIO yazının kaleme alındığı saatte 63 cent’ten işlem görüyor. 76 milyon dolarlık piyasa büyüklüğü ile AUDIO, CoinMarketCap’te 331’inci sırada işlem görüyor. 4 Mart 2021’de (2 gün önce) AUDIO 77 cent ile en yüksek değeri gördü.

Audis, NFT teknolojisi ile entegre olarak hinterlandını genişletmeyi planlıyor. Hepsi kendi şahsına münhasır olan müzik parçaları ve besteler; NFT ile dijitalleştirilerek öz değerini koruyabilir. Bu sayede intihal riski de minimize edilmiş olur. NFT (non fungible tokens), Türkçe’ye değiştirileme tokenlar olarak çevrilebilir. NFT’ler klasik kripto paraların aksine biricik üretilmiş sanal varlıklardır. Özellikle sanat eserleri, emlake dayalı varlıklar ve koleksiyonlar NFT’ler sayesinde dijitalleştirilebiliyor.

Audius, 3 milyonluk kullanıcı kitlesine ulaştı! Bu sayede AUDIO da fiyat açısından rekor kırıyor.

Kaynak

koinmedya_brave
Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.