1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Audius (AUDIO) nedir? Audius haber ve son dakika gelişmeleri

Audius (AUDIO) nedir? Audius haber ve son dakika gelişmeleri

Audius (AUDIO) nedir? Audius haber ve son dakika gelişmeleri
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Müzik endüstrisini blockchain teknolojisi ile dönüştürmek amaçlı kurulan Audius (AUDIO) nedir? Audius haber ve son dakika gelişmelerine bu sayfadan ulaşabilirsiniz.


Audius (AUDIO) nedir? Audius haber ve son dakika gelişmeleri

Kripto paralar ve blockchain’ler ekonominin spesifik alanlarında uzmanlaşmaya başladılar. Örnek olarak turizm sektörü, havacılık endüstrisi ve tedarik zinciri alanları gibi sektörlerin ihtiyaçlarına cevap verecek kripto paralar ve blockchain’ler geliştirildi. Bu blockchain’ler spesifik olarak odak endüstrilerde güvenli veri akışına neden oluyor.

Audius ise müzik endüstrisinde blockchain tabanlı dönüşüm gerçekleştirme misyonu ile kuruldu. Audius ağı üretilen müzik parçalarının dağıtımı ve ekonomikleştirilmesine yardım ediyor. Ayrıca müzik sektöründe intihalin önüne geçerek fikri mülkiyet haklarına saygılı bir platform geliştiriyor.

Sanatçılar ve sanat severler Audius platformu üzerinden AUDIO tokenları ile ekonomik işlem gerçekleştirebilecekler. Ayrıca AUDIO tokenları ile Audius ağı üzerinde yönetim hakkı elde edebiliyorlar.

Oldukça yeni bir proje olan Audius’un kripto parası AUDIO, Kasım 2020’den beri CoinMarketCap’te listeleniyor. İlk olarak 45 cent bandından piyasaya sürülen AUDIO, 2021’in Mat ayında 5 doları test etti. Yazının kaleme alındığı saatte ise 1 dolar bandında işlem görüyor. 

Audis, NFT teknolojisi ile entegre olarak hinterlandını genişletmeyi planlıyor. Hepsi kendi şahsına münhasır olan müzik parçaları ve besteler; NFT ile dijitalleştirilerek öz değerini koruyabilir. Bu sayede intihal riski de minimize edilmiş olur. NFT (non fungible tokens), Türkçe’ye değiştirileme tokenlar olarak çevrilebilir. NFT’ler klasik kripto paraların aksine biricik üretilmiş sanal varlıklardır. Özellikle sanat eserleri, emlake dayalı varlıklar ve koleksiyonlar NFT’ler sayesinde dijitalleştirilebiliyor.

Audius, 3 milyonluk kullanıcı kitlesine ulaştı! 

Aşağıdaki grafikte Audius fiyatlarındaki değişimi görüyoruz. 

audius Audius (AUDIO) nedir? Audius haber ve son dakika gelişmeleri

 

Toplam Audius arzı: 1.078.933.974 AUDIO (21 Şubat 2022), 1.085.175.641 AUDIO (29 Mart 2022), 1.097.658.974 AUDIO (26 Mayıs 2022).


Piyasada işlem gören Audius arzı:
608.321.992 AUDIO (21 Şubat 2022), 614.563.659 AUDIO (29 Mart 2022), 713,381,683.00 AUDIO (26 Mayıs 2022).

Lütfen Bkz: Güncel Audius fiyat tahmini, Audius – AUDIO token gelecek ve beklentileri

Kate Perry ve birçok ünlünün yatırım yaptığı kripto para!

Müzik dünyasına blockchain tabanlı çözüm önerileri getiren Audius (AUDIO) atağa kalktı ve günün en çok kazandıran kripto paraları arasına adını yazdırdı. Audius gerçekleştirdiği fon yükseltme talebine birçok ABD’li ünlü ses sanatçısı olumlu yanıt verdi.

Audius (AUDIO) Spotify’ın sarsıyor! Popüler müzik uygulaması Spotify’a güçlü bir rakip olarak çıkıyor. 

Kate Perry, Jason Derulo, The Chainsmokers ve diğerleri. Birçok ABD’li pop star ve ses sanatçısı blockchain tabanlı müzik platformu Audius’u destekleme kararı aldı. Bu desteğin ardından AUDIO fiyatları uçuşa geçti.  

Kripto para piyasalarının belki de en heyecanlı yanı hergün sürpriz bir kripto paranın olağan üstü pump yapması. Günün starı Audius (AUDIO), heyecanlı bir pump yaparak dikkatleri üzerine çekti. Audius (AUDIO) hakkında merak ettiğimiz sorulara Koinmedya.com adresinden cevap bulabilirsiniz.

AUDIO isminde de anlaşılacağı üzere müzik ve medya dünyasına hitap eden bir kripto para projesi. AUDIO tüm zamanların rekorunu 27 Mart 2021’de  4.99 dolar ile kırdı. .

Lütfen Bkz: Güncel Ethereum fiyat tahmini 

AUDIO 296 milyon dolarlık piyasa büyüklüğü ile CoinMarketCap sıralamasında 115’inci sırada yer alıyor.

Canlı Audius (AUDIO) fiyat grafiği

 

İlgili!

Güncel Audius fiyat tahmini, Audius – AUDIO token gelecek ve beklentileri

 

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.

Total
0