1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Ethereum Haberleri
  4. Binance’ten önemli Ethereum Merge ve potansiyel hard fork açıklaması

Binance’ten önemli Ethereum Merge ve potansiyel hard fork açıklaması

Binance’ten önemli Ethereum Merge ve potansiyel hard fork açıklaması
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ethereum’da Merge güncellemesi ile proof of stake sistemine geçiş sürecini dikkatle izleyen Binance, bu konuda yatırımcılara destek vereceğini açıkladı. Buna potansiyel hard forklar da dahil.


Binance’ten önemli Ethereum Merge ve potansiyel hard fork açıklaması

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance, önemli bir Ethereum Merge açıklaması yaptı. Merge güncellemesi ile Ethereum ağının proof of stake sisteme geçmesi bekleniyor. Ancak bazı kripto topluluğu üyeleri Merge sonrasından Proof of work versiyonun korunmasından yana görüş bildiriyorlar. Yani burada potansiyel bir hard fork olabilir.

İlgili – Ethereum fiyatında 1,800 dolardan düzeltme: Güncel ETH teknik analizi

Binance, Ethereum forklarını listeleyebilir

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, Ethereum tarihinin en büyük olayı olan “Merge”i desteklediğini belirtiyor. Hatta bu desteğinde daha da ileri giderek, olası Ethereum hard fork tokenleri de listeleyebileceğini belirtiyor.

Binance, bugün paylaştığı bir blog yayını üzerinden, Merge konusundaki gelişmeleri “yakından izlediklerini” belirtiyor. Borsa aynı zamanda bu olayın bazı Ethereum fork tokenleri da piyasaya çıkarabileceğini düşünüyor. Bundan dolayı “fork tokenlerin dağıtımı ve çekimlerine destek verilmesini değerlendireceğiz” deniliyor.

İlgili – Ethereum fiyatında 3 kat “halving” etkisine hazır mısınız?

Binance’ten önemli Ethereum Merge ve potansiyel hard fork açıklaması

Böylece Binance, kritik güncelleme sonrası geriye kalabilecek Proof of stake bir Ethereum versiyonuna destek vereceklerinin işaretini veriyor. Tabii diğer ETH bağlantılı fork tokenleri de göz ardı etmiyor.

Merge olarak adlandırılan Ethereum güncellemesi, kripto para sektörünün son yıllardaki en büyük olayı olarak kabul ediliyor. Merge ile proof of stake konsensüs mekanizmasına geçecek Ethereum’da artık madencilerin yerini doğrulayıcılar alacak. Bu güncelleme aynı zamanda ağın enerji tüketimini yüzde 99.9 oranında düşürecek. Çünkü artık madencilik donanımına gerek olmayacak. Aynı zamanda ETH arzı da yüzde 90 oranında azalacak. Çünkü yeni bloklar için madencilere ödemeler de kalkıyor.

Kaynak

Etiketler: